Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a nagyobb lagg/akadozási...

Mi a nagyobb lagg/akadozási forrás? CPU vagy RAM? (játéknál)

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 hete vettem egy GeForce 9600 GT-t. Nagyon megörültem, hogy van egy nagyon jó VGA-m, mert ez előtt az alaplapi integrálttal játszottam... :P

Tesztelgettem is, hogy hány FPS-em van a játékokban, de pl a Need For Speed Most Wanted-ben (2005, nem a 2012-es) olyan 45 FPS a max, ami nem is rossz, de kb. 3másodpercenként visszafagy 15-re és akad az egész, aztán megint jó 3 másodpercig. Többi játéknál is ugyanez van, eltérő FPS-sel.


Celeron D331-em van és 512Mb RAM. A procit húztam 2.66-ról 2.90-ig, mert tovább nem ment +fesz. nélkül.


Tehát a kérdés: Mi miatt van ez a 3mp-kénti lagg?


Olyan választ nem kérek, amiben azt fejtegeti az illető, hogy régi konfig, mert ezt én is tudom :D


Normális válaszokat előre is köszönöm!



2013. ápr. 20. 10:47
1 2 3
 1/21 Rasta Joint ***** válasza:
A CPU elég gyenge és a RAM is kevéske.
2013. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Osynho ***** válasza:
68%

512 ram? :D Azzal még a windowsban lépegetni is halál. 1gb rammal kinyírt idegileg a netbookom, 2gb-al már használható lett. És játékra még csak nem is gondoltam...


De, ahogy előttem is írták, az a gép, már gyenge. :/ +1gb rammal fürgébb lenne, de nem ártana platformot váltani.

2013. ápr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Már rendeltem hozzá 2GB RAM-ot Vaterán, a procicsere még várat magára. Azt amúgy megjegyezném, hogy a notebook tényleg csak jegyzetelésre való... Olyan gyenge procik vannak bennük, hogy nem igaz...


Köszi a válaszokat :)

2013. ápr. 20. 10:58
 4/21 Osynho ***** válasza:

Tisztában vagyok a netbook képességeivel, de pont azért írtam le, hogy bármilyen alap művelet kínszenvedés volt 1gb rammal, míg 2gb-al már javult a szitu. Nehogy azt hidd, hogy egy HT-s Atomnál annyival erősebb az a Cerka. :)


Egyébként mennyiért veszel ramot? És milyen procit tervezel venni? Nem sok értelme van S775-re költeni.

2013. ápr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Tudom :) Az atom sokkal újabb, új technológiákkal, nem akartam lesz*rozni, csak kicsi az órajele :S

Azt is értem, hogy viszonyítási alapnak írtad a RAM bővítésed, ezt köszönöm.

Én is úgy voltam vele, hogy nem éri meg, de nem nagy összegből újítgatom a 2006-os konfigom, a 2GB RAM-ot vaterán sikerült 5000-ért beszerezni, boltban majdnem 1GB ennyi.

Procira meg még spórolok, de mivel már nem árulnak s775-ös procit boltban, azt is összevaterázok. Egy Core 2 Duo e6700-ra gondoltam, csak nem találok... Valószínű azért, mert aki megvette, még mindig használja :)

2013. ápr. 20. 11:11
 6/21 Rasta Joint ***** válasza:
Alaplapod milyen típusú? Mert nem 100% hogy belemegy Core 2 Duo. Egyébként nem csak vatera létezik, hardverapro.hu-n tuti találsz magadnak CPU-t. :)
2013. ápr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Osynho ***** válasza:

Igen, kb az a max proci, amit érdemes venni, 10e alatt.


[link]


Egyébként ddr2 2gb-os modult 4e alatt is kapni.

2013. ápr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Osynho ***** válasza:
Egyébként, de sz@r az Atom. :D Iszonyatosan lassú, a legkisebb feladattól is 100%-pn pörög. Tuningoltam 1,93ghz-re, de akkor is. Szóval el is adtam azóta.
2013. ápr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Rasta Joint... Elég rossz a százalékszámításod, mert az alaplapomnál a támogatott CPU-k közt van vagy 10 Core 2 Duo.

Sőt... Alapból s775-ös foglalatú a nagy részük.


Osynho... Köszi a linket és én tényleg nem akarom lesz*rozni azt Atomot, de tényleg nem való semmire...

2013. ápr. 20. 11:37
 10/21 A kérdező kommentje:
Ja és Osynho, nagyon jó üzleteid lehetnek, mert a normál ár 10.000 körül van o.O És ami nekem kell az 667Mhz, ami a 800-asnál meg drágább... Nem sokkal, de drágább.
2013. ápr. 20. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!