Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudnám feltuningolni a...

Hogy tudnám feltuningolni a laptopom egy kicsit?

Figyelt kérdés

Még nem érkezett meg, de szeretnék rákészülni, hogy kicsit jobb teljesítményt kapjak:

i3 3110M (2.40 GHz, 3 MB L3 Cache)

Radeon HD 8750M, 1GB gDDR3


Processzor órajelének felhúzásán kívül mit lehet még vele csinálni? VGA frekvenciát lehet emelni esetleg vagy maxon mennek általában?

Minden tanácsért hálás lennék.

Kérdés még, hogy XP -t vagy Win 7 -et tegyek -e rá, hogy melyik használja okosabban a gépet.



2013. máj. 8. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
vegyél bele még +3 gb ram használtan olyan 3-4 ezer forint kb és sokkal gyorsabb lesz és win7et.
2013. máj. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

RAM mennyiséget nem is írtam, csak a VGA -ét, egyértelműen oda van írva, hogy gDDR, ami amellett hogy jelzi ezt, nem is bővíthető.

A gépben magában 4 giga ram van egyébként és az elég is. Azért értékelem a szándékod, tehát köszönöm (:

2013. máj. 8. 16:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Helyesbítek, 8 giga ram van benne.
2013. máj. 8. 16:09
 4/6 anonim ***** válasza:

8GB bőven elég, 4is. Mondjuk szerintem egy Corei3 third party-t laptopban felhúzni is felesleges. VGA-t is, minek?

Mit akarsz rajta csinálni konkrétan?

Nekem core i3 2370M

nvidia gt630M 1GB

4GB DDR3 1600MHz van és tökéletesen jók teljesítménye van. Mindent meg tudok vele csinálni.

2013. máj. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Gamer laptopnak használnám és annak meg elég gyenguska, ha mostani játékokat akarok akár High -on is minimum 30fps körül játszani... és úgy, ha nem is a legdurvábbakat vesszük... Tehát Crysis 3, Skyrim, Bioshock Infinite etc...


Bár érdekes, mert notebookcheck -en i5 -el és 2GB vga ram -al nézték és skyrim ultrára 18 fps -t írtak, egy tesztnél meg a teszter szerint az általam említett gép még 15 fokkal határérték alatt volt hőmérsékletben skyrim ultra mellett...


Arra gondoltam, hogy 3,1GHz -t írnak max teljesítménynek, tehát ha 2,8 -ra felteszem, akkor már egész barátságos teljesítménynövekedést érhetek el.

2013. máj. 8. 23:31
 6/6 anonim ***** válasza:

a 3,1 GHz nem teljesítményt mutató számadat.

Nem csak ez a mérvadó.

2013. máj. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!