Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom a BIOS-om...

Miért nem tudom a BIOS-om frissíteni?

Figyelt kérdés

Adott:Asus M2N MX SE alaplap

Tisztában vagyok a BIOS frissités fogalmával,csak azzal nem,hogy ezt hogy csináljam.

Letöltöm a gyártó oldaláról a legfrisseb BIOS file-t,ami a 0501-es,enyémen most 0308-as van,a gépen néha nem akar bootolni ezért szeretném frissíteni a BIOS-t hátha ez megoldja a problémát,úgy olvastam a fórumokon,hogy kell a Windows CD,egy program amivel lehet flash-elni,és a maga a ROM file,nos letöltöm a hivatalos oldalról az "Afudos BIOS updater tool v2.36"-ot amit nem tudok elinditani,mert nem kompatibilis a windows 7-el,ilyenkor mi a teendő?Hogy induljak el,és ha megérhetlek titeket részletesen leírnátok?

UI:Foglalkozok gépekkel:összeszerelés,javítás,ujrainstalálás de BIOS-t nem tudok frisíteni... :'(



2013. máj. 16. 16:39
1 2
 1/19 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ennek az Asus -nak már van beépített frissítő programja. Asus EZ Flash a neve. Rámásolod a BIOS képfájlt egy floppy -ra, boot -oláskor POST alatt ATL + F2 -t nyomsz a többi már adja magát. Az újabb verzióknál "EZ Flash 2" már pen drive -ot is használhatsz floppy helyett.

Lehet Windows alól is frissíteni, de azt én nem tartom biztonságosnak.

Bővebb infó --> Kézikönyv...

2013. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hogy frisítsek flopyról mikor nincs is floppy meghajtóm?És a BIOS képfájl az a .zip becsomagolt formában van,vagy bontsam ki rakjam mappába és ugy rakjam az USB-re,vagy csak önmagában azt az egy .rom fájlt rakjam az USB-re?

CD-ről nem lehetne?

2013. máj. 16. 17:09
 3/19 P.O.C. ***** válasza:
100%

Pen drive csak a EZ Flash 2 -vel műxik, neked a korábbi verzió van.


Lehet CD-s boot -olással is, bár szerintem ez neked komplikált lesz: [link]


Ha minden kötél szakad, megpróbálhatod a Windows alóli frissítést is. Ehhez csak le kell töltened az Asus Update -et, amit megtalálsz a valahol a driverek közt.

Ehhez szinte semmi szaktudás nem kell, de sokkal kockázatosabb. Ha ezzel csinálod, semmi más ne legyen a gépeden, csak egy operációs rendszer driverekkel (lehetőleg XP) és internetkapcsolattal. Sok olyanról lehet hallani, hogy valami szoftver pl. vírusirtó bekavart és a delikvens téglát csinál az alaplapjából.

2013. máj. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
kicsit komplikált,mert itt a flashelőt is hozzávonja miközben nekem csak a cd-re kellene kiégetnem a BIOS filet..
2013. máj. 16. 17:34
 5/19 P.O.C. ***** válasza:
100%
Pedig hogy működjön csak így tudod. Ahhoz hogy a DOS -os flash -elő progi működjön MS-DOS operációs rendszer kell, semmi másnak nem szabad lenni a memóriába, ez pedig a te esettedben úgy sikerülhet hogy CD -ről boot -oltatsz egy DOS -t. Ezért célszerű, hogy a BIOS fájl és a flash -elő progi is a lemezen legyen.
2013. máj. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem meg teljesen felesleges a BIOS frissítése, mert a bootolási folyamathoz semmi köze...
2013. máj. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

P.O.C. phuu ez nekem bonyolult,amugy windows alol nem engedi frissiteni,nem tud a 3 szerver közül az egyikre se csatlakozni...

Második:Hát tévedsz mivel olvastam elég sok fórumon,hogy ez oldaotta meg neki a problémáját.

2013. máj. 16. 17:52
 8/19 A kérdező kommentje:
esetleg SD kártyáról nem lehetne?Vagy CF,SM,MS kártya segítségével?
2013. máj. 16. 18:00
 9/19 anonim ***** válasza:

... én meg olvastam egy fórumon hogy láttak UFO-kat és van Isten... :))


Csináld csak...

2013. máj. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 P.O.C. ***** válasza:
100%
Fehersrac: Lehet benne valami. Bár konkréten ez nem olvasható ezen típus BIOS hibalistáiban, de az én előző alaplapomnál (Asus P5K) is bios frissítés orvosolt egy hasonló hibát. Kb minden 5-6. -ik indításnál, a Win nem töltődött be csak halványan kimerevedett a logója. Mondjuk annyi a különbség, hogy az én esetem szerepelt is a BIOS hiba listájában.
2013. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!