Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Wi-Fi net hármas vagy gyengébb...

Wi-Fi net hármas vagy gyengébb jelerősségen a feltöltés sebesség nagyobb mint a letöltésé, ez normális?

Figyelt kérdés

Netem sebessége kábelröl 15mb/2.5mb

Wi-Fi ről kettes jelerősségen 1.5mb/2.3mb (3falon át kb 50 méterre)


2013. máj. 25. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy a francba ne lenne normális? Minél távolabb vagy az adótól, annál gyengébb a jel és annál zavartabb. -60dbm jelzaj esetén (0dB a nincs zaj) esetén még 4/4-es a jel. Amint távolodsz vagy valami közétek áll, ez az érték tovább nő (azaz a zaj, ami csökkenti a jelérősegét).


Biztos ismerős az a jelenet, mikor rádió bezajosodik. Ez is hasonló, de mivel TCP-n megy ( [link] így csomagokat küld és fogad. Minden csomagnak van egy ellenőrző kódja, amit mindig ellenőrit. Amennyiben rosszul fogadta, úgy újra kéri. Ez akár több 1000x is megtörténhet.


Feltöltésnél azért nincs akkora változás, mert laptop antennája jóval nagyobb, és erősebb jeleket képes küldeni, mint a wifi pár centis antennája. Ezért nincs annyi csomag veszteség.


Próbáltam konyha nyelven magyarázni, de remélem érthető.

2013. máj. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezt en se tudtam. Köszi :)
2013. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!