Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyek a főbb különbségek a...

Melyek a főbb különbségek a Mac illetve Windows gépek között?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rednszeres windows felhasználó vagyok. lehetőségem nyílik, laptopot vásárolni 300.000 forint vagy a fölötti árért. Ismerősök körében nem divat a mac, nem is ismerem, ezért szeretnék egy kis segítséget kérni. Viszonylag jól érteka pc-hez, (hardveres és szoftveres részeihez egyaránt).

Kérdésem az lenne, hogy mik azok a főbb pontok, amiben egy macbook oprendszerileg és hardverileg különböik egy windowstól. Jövőre megyek egyetemre, sok anyagot fogunk kapni.

Windowsos progrmok mennyire találhatóak meg a mac-en? lehet e tört programokat/játékokat telepíteni rá?

Miért van az, hogy csak 128gb-os vagy 256-os merevlemez jár hozzá? Nem kevés az??


Köszi a válaszokat, légyszi ne a mac-et ostorozzátok. (egyéb más windows-os alternatívát is szívesen fogadok!)


Bálint



2013. jún. 21. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Hardverben már egy ideje nincs különbség.

A MAC OS X meg egy kiszuperált unix alapú rendszer ( bár ez így egy kicsit erős ) .

2013. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom neked, vegyél egy Intel procis, chipsetes számítógépet és próbáld ki a Hackintosh-t.

Vagyis telepíts Mac OS X-et egy sima PC-re.

Én kipróbáltam, de "nem jött át" az érzés, két hét után töröltem az egészet.

[link]

2013. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. jún. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézz meg egy hasonló gépet árban kb ugyanannyi. Amúgy melyik gépnek van 10-12 órás üzemideje még a Maceken kívül? Nem soknak és biztos nem az alsóbb kategóriákban.


Amióta váltottam kevesebb az ősz hajszálam. :) Pedig eredeti winem és mindig márkás gépeim voltak, de állandóan bekakilt rajtuk valami. Mindig jött a kékhalál és egyéb dolgok. Én meg dolgozni akartam és nem pepecselni vele.


Windowsos programok nagyon nincsenek OSX-re csak alternatívák, bár azok sem nagyon kellenek, mert már a rendszer maga is elég fejlett.

Az MS office ott is egy rakás kaka, mint winen.


128-as meg 256-os merevlemez aligha van bennük, SSD már igen abból is vehetsz nagyobbat.

De minek kell nagyobb? Nem kell azon tárolni a sok fölös vackot amit egyébként egyszer megnéztél és azóta sem. Nekem a 320-ból most is szabad 130-140.


Ilyen árkategóriában egyébként már kb mindegy mit veszel, de azért jól nézd meg a gépeket, mert van amelyik nyeklik-nyaklik össze vissza, pedig 300 felett van az ára.


Wint már nem használok vista óta azt is csak rövid ideig, de akkor lett belőle elegem amikor a csúcs hardveren a gyárilag telepített win vacakolt és egy komolyabb munkám lett oda, amit elvileg mentettem, de mégsem mentette csak egy korábbi verziót lehetett betölteni. Az elmúlt majdnem 7 évben nem idegeskedtem annyit a gép miatt, mint korábban kb egy-két hónap alatt. Nekem megérte és nem is fogok mást venni. Azóta már a harmadik Macem van.

2013. jún. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 14:51

Ez egy elég régi leírás, a vírusirtón egyébként még mindig jókat szoktam mosolyogni. :)

2013. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ma 14:41

A hackintosht én is kipróbáltam annak köze nincs ahhoz amikor az OSX egy Macen fut, a hakli tényleg gáz.

2013. jún. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!