Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen jelenleg is kapható...

Milyen jelenleg is kapható NVidia videókártyával tudnék pótolni legolcsóbban egy kipurcant GeForce 8800GT-t?

Figyelt kérdés
Ati kizárva. Erősebb kártyára nincs szükségem, meg nem is tudnék egy vagyont rákölteni. Tehát hasonló teljesítményű kártya kéne, kizárólag az Nvidia vonalról.

2013. jún. 28. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy GT630 már jobb is. Az 20k körül van. Csak épp elég rossz az ár/érték aránya a kártyának (értsd: tetszik vagy sem, az ATI ugyanazért az árért jóval többet tud).
2013. jún. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De miért zárod ki az AMD-t???
2013. jún. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vegyél használtan egy másikat.
2013. jún. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A GT630 érezhetően gyengébb 8800GT-nél. Talán a 640, de nincs vele tapasztalatom.


Az AMD-t azért zárom ki, mert valamikor nagyon szerettem az ATi kártyákat, ám az utóbbi kb. 6-8 évben ultraszar drivereket csináltak a kártyáikhoz, ezért tele lett velük a tököm anno nagyon. (A két legutolsó kártyám egy 9600XT, meg egy HD 3850-es volt. A 9600 XT driverét szabályosan downgradelni kellett, hogy működjön bizonyos sw-ekkel, a HD3850-hez meg sosem készült rendes driver, a ventillátora meg folyamatosan üvöltött szabályozhatatlanul. Ilyeneket nem tapasztaltam NVidiával.)


Használtat nem szeretnék, mert a 8800GT-t sok esetben tuning-p.ö.cs.ö.k használják, akik a kártyákat szétszedik, eszement hűtőbordákkal a végletekig hajtják éjjel-nappal, majd mikor már nem bírja, úgy adták el. Láttam pár ilyet sajnos, és utálom a meglepetéseket. (Itt jegyzem meg, hogy az enyém táphiba miatt szállt el, nem tuning miatt.)

2013. jún. 28. 11:10
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Hidd el, hogy mára már semmi driver hiba nincs amd kártyákkal. Én már csak tudom, most is egy HD7970 megy a gépemben!
2013. jún. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
AMD-vel tényleg jobban járnál. Az a múlt volt most meg tökéletesen működnek.
2013. jún. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én hiszek neked, de nem merek belenyúlni megint az Ati-ba ismeretlenül. Végül lehet, hogy mégis egy használt 8800GT, vagy GTS lesz belőle...


Egyébként ha valakinek kell esetleg, találtam egy táblázatot, hogy melyik Nvidia kártya melyik AMD-nek felel meg, de amikor a benchmarkokat nézem, úgy látom, hogy nem nagyon stimmel a táblázat.

[link]

2013. jún. 28. 12:06
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Akkor melyik az az Ati kártya, amelyik valóban képes hozni az NVidia 8800GT teljesítményét a gyakorlatban is, nem csak elméletben.
2013. jún. 28. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!