Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon fontos! Windows XP x86...

Nagyon fontos! Windows XP x86 Intel Core i7 processzorral 8GB (2x4GB) Hibátlanul elfut?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos! Windows XP x86 Intel Core i7 processzorral 8GB (2x4GB) Hibátlanul elfut?


Szeretnék venni egy új számítógépet


VGA GEFORCE GTX680-DC2O-2GD5 2GB/GDDR5 PCIE ASUS


atx asus ta 711 midi


ALAPLAP INTEL BLKDH77KC s1155


CPU INTEL CORE i7-2700K 3,5GHz/8Mb s1155 BOX


RAM DDR III 8 GB 2133 GEIL BLACK DRAGON KIT2 CL10


HDD 2 TB WD 7.2 SATAII 64MB AV-GP WD20EURS (western digital)


Monitor átalakító (DVI dugó - VGA aljzat)

Deloc PCI 4x usb 2.0 usb bővitőkártya


DVD író Asus DVD+/-RW S-ATA (DRW-24B5ST)


Az alaplaphoz és a Get force videó kártyához megvannak a driverek.2 DB 4 gigás összesen 8 GB ramot néztem ki) tudom hogy 3-4 gigabájtot fog ebből látni az XP.A Core i7 processzorral van tapasztalat XP-alatt? Teljesen tökéletesen megy XP alatt?A RAM és a processzor végett aggódom hogy tökéletessen működik e vele, ez egy 300.000 feletti konstrukció.A kérdésem a következő:evvel a konfigon hibátlanúl fog e futni az x86 os windows XP professional?



2013. júl. 19. 19:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
42%
Miért akarsz egy ilyen bika géphez XP-t?
2013. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
74%
Menni menni fog igen, de kb oylan mintha egy Trabant kasztnijába akarnál beleerőszakolni egy Ferrari motort... Iszonyat vissza fogja majd a gépet az XP. Alapból rgötön, ugye 1 szálat kezel csak a CPU-ból rendesen, VGA-nál is csak DX9 marad...
2013. júl. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 P.O.C. ***** válasza:
67%

Elfutna rajta, de ez pont olyan ebben az esetben, mint Ferrarit hajtanál egy Lada 1300 -as motorjával.

Nem beszélve arról hogy a 8 Giga RAM -ból a 32-bites XP a 8 GB RAM -ból látna vagy 2 GB -ot, mert a VGA -nak is kellene memória cím.


Ilyen gépen van virtualizálva használnák XP -t ha nagyon muszáj lenne. Vagy fent tartanék erre a célra egy gagyibb konfigot.

2013. júl. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
A Ram és az Intel Core i7 Processzor végett aggódom hogy hibátlanul zökkenő mentesen fog e rajta futni az orendszer?
2013. júl. 19. 19:22
 5/30 anti paladin ***** válasza:
86%

Menni fog ha vannak normális driverek xp-hez.

Viszont ha neked lennék, virtuális gépen használnám az xp-t, már csak a memória miatt is. Van ugyan 64 bites xp de azt még az ellenségeimnek sem ajánlanám.

2013. júl. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Az a baj vannak vagy 6 év alatt összeszedett fix programjaim. Voltam az üzletben de nem voltak biztos benne hogy biztosan elfut rajta hibátlanul az XP Win7 Kilőve több okból sem jöhet szóba.A ram végett és a Proci végett azt mondta az eladó nem biztos hogy menni fog,Core i7 en és (2x4) 8 GB ramnál aggódott.Ha én erre a konfigra rárakom nekem az a fontos hibátlanul megy e vele az XP?Régi konstrukció nem igazán érné meg,win 7 tel meglennék lőve(próbáltam),.Álmaim gépe arra vagyok kíváncsi hibátlanul elfut e rajta?Ilyen 2x4 rammal Core i7 proceszoros gépen rendesen elfut?Igazából ha valaki próbálta használja XP hez mit tapasztalt,ezt a processzort ilyesfajta ramot? Ez egy nagyon spéci processzor,feleslegesen nem szeretném lejjebb adni,mert minden nagyon ott van.De buktát se szeretnék.
2013. júl. 19. 20:01
 7/30 anonim ***** válasza:
64%

Már sztem rendes drivereket sem fogsz xp alá találni, de elég nagy baklövés is lenne, mert még utólag is sok probléma beüthet, és csak ülnél szopóágon.

A ramot viszont 32bites oprendszer nem fogja elkezelni (2gigás vga mellett 2GBot fog belőle látni), és ha nem sata integrált xpd van, akkor vszeg a satás vinyónál már meg is fog akadni a telepítés. Mindent összevetve korszerűtlen erre a gépre az xp (több mint egy 1 évtized a lemaradása a hardverhez képest).


Win7 alá viszont ad egy megoldást az xpre a ms, nézd meg:

[link]

2013. júl. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
52%
Biztos választ sztem nem nagyon fogsz kapni a félelmeidre (csak a próba után), mert ritka az olyan balga aki ráerőlteti egy ilyen gépre a suttyó xpt...
2013. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Az alaplaphoz letöltöttem a drivereket windows XP PRO x86 hoz megvan,és a videó kártyához is,ezzel nincs gond.A windows 7 el első gondom6 év alatt összegyűjtött sok fontos programom már nem kompatibilis vele.Amit beállítottam a hálózati kapcsolatokban meg se akarta jegyezni és ultimate.5 programból 2 nél már rinyált és van vagy 60.Amit megírtak normális programokat az évek során nem csak összecsapták mind XP.2 napig teszteltem a windows 7 SP1 ultimate OS és utána azt mondtam hogy aranyat ér az XP.Windows 7 tel meglennék lőve több téren is,emeettsokat nyavajgott XP sokkal stabilabb nak találtam.Ami zökkenőmentes arra vannak a programjaim az az XP.
2013. júl. 19. 20:22
 10/30 anonim ***** válasza:
54%

Akkor erőltesd, és majd temettesd el magaddal az xp telepítő cdt is, hogy a túlvilágon is segítsen!


Amúgy erre a gépre win7 helyett is már win8 kellene...


Nem véletlen, hogy nem kompatibilisek a programok vele. Vszeg azokból is készültek már újabb verziók, ha azóta ki nem halt a cégük.

2013. júl. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!