Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent az, hogy; Telepítet...

Mit jelent az, hogy; Telepített memória (RAM) :8, 00GB (3,15GB használható)?

Figyelt kérdés
Most vettem egy komplett asztali PC-t, a rendszer infóban olvastam ezt és nem értem. Miért csak 3,15GB használható?

2013. aug. 3. 17:35
 1/8 coopper ***** válasza:
91%

Szia.


Mert 32 bites operációs rendszert telepitettek a gépre 64 bytes helyett.


Telepitsd (vagy telepitesd) ujra a rendszert, de most 64 bytes operációs rendszert rakj fel.


Sok sikert.

Üdv.

2013. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
mert 32 bites az OP rendszered,rakj fel egy 64bit-eset
2013. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
coopper gyorsabb volt :D
2013. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

nálam 64bites op. rendszer se látta mindet elsőre.

Ha a 64bites rendszer van feltelepítve nálad, és nem látja a mind a 8-at, akkor ezt csináld meg ; windwos+r gomb beírod msconfig, katt a rendszer indításra speciális beállítások, pipáld ki a maximális memóriát, és írd be h 8192 katt az okra, alkalmaz, és indítsd újra gépet

2013. aug. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lemaradt; bios a Memory Hole Remapping-et állítsd enable-re.
2013. aug. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gábor_79 ***** válasza:
Akkor csak ezek kipróbálása után telepítsd újra. De meg is tudod nézni a típusát. Sajátgép ikon, jobb gomb > tulajdonságok. A rendszer típusa a kérdés.
2013. aug. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, valóban 32 bites op. rendszer lett felrakva a 64 helyett. Sajna most nincs kéznél egy 64-es win7. Meg csomó programot már fel is raktam a gépre. De gondolom ezzel a 3-4GB RAM-mal is el lehet lenni egy darabig.:) Játékot nem terveztem használni.
2013. aug. 3. 19:02
 8/8 Gábor_79 ***** válasza:
Tökéletesen fog működni így is. Addig utána tudsz olvasni, hogy is csinálhatnád meg az újratelepítést(fontos)adatvesztés nélkül. Nekem is újra kellett tennem négy hónap után különböző okokból. A 64 bit-es elérésére is találsz lehetőséget.
2013. aug. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!