Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen FireWire csatolót vegyek?

Milyen FireWire csatolót vegyek?

Figyelt kérdés
Focusrite Saffire LE hangkártyát vettem,de az alaplapon nincs FireWire kimenet -4 Core Dual Sata 2- Mit válasszak hogy tuti megbízható legyen? Nagyon sürgős......
2008. jún. 28. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
erre talán vásárlás előtt kellett volna gondolni ha nincs firewire kimeneted a gépből ne vegyél firewire csatlakozós eszközöket. vidd vissza talán még kicserélik
2008. jún. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Butaságokat beszélsz,má' meg ne haragudjáááá!Igen,figyelmetlen voltam az alaplap vásárláskor,de mér' vinném vissza a hangkártyát,mikor erre van szükségem!? Studio felvételekhez kell,amihez - ha nem is elengedhetetlen - de tanácsos a FireWire csatlakozás,főleg hang-ill. adatátviteli okokból.Egy 3-4 ezer gforintos cuccal kiküszöbölhető a probléma,csak azt szerettem volna megtudni,milyet válasszak.....:)
2008. jún. 29. 11:14
 3/5 anonim válasza:

Üdv!


Idézek:

ADDITIONAL INFO


• Firewire chipsets from TI (Texas Instruments), VIA, and NEC are recommended

• It is highly recommended that Saffire be run on its own Firewire bus/card

• In order to use Saffire with a 4-pin IEEE1394 port you will need a 4-pin to 6-pin cable (not included) and must use the PSU (included)


Tehát mindenképp ajánlott egy TI chipset-es, vagy valami minőségi, nem noname vezérlő vétele. Lehet kicsivel drágább, de sok kellemetlenségtől szabadít meg. Például rendszerindításkor néma marad, vagy egyáltalán nem is működik.

2008. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, valami TEC márkájú kakát vettem végül is a "fukaros" boltban öt ropiért -későn jött a válaszod- és szopok is vele rendesen. WinXP indításkor rendszerint néma marad a 80 ezer forintos hangkártyám, de arra már rájöttem, ha átváltok mondjuk 96 khz-ről 44.1-re aztán vissza, akkor "pattan" egyet és megjön a hang is! Nem tudom, ez jót tesz-e a kártyának....?!?! Mi a tanács? Milyen MEGBÍZHATÓ FireWire adaptert érdemes venni?

Köszönöm a választ!

2008. dec. 3. 09:28
 5/5 A kérdező kommentje:
ööööö..Trust, nem TEC...:)
2008. dec. 3. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!