Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GeForce 250 GTS: zárlat, vagy...

GeForce 250 GTS: zárlat, vagy gyenge táp?

Figyelt kérdés

Szevasztok!

Az lenne a problémám, hogy egy Nvidia GeForce N250-512I típusú videókártya nem indul be, pontosabban a gép nem indul be, mikor a tápcsati rá van dugva a kártyára, a tápegység zárlat címszóval kikapcsol az első led felvillanásától számított pár miliszekundumban. megpróbáltam először csak az 5 voltot, aztán csak a 12 voltot rákötni, csak a 12 voltnál jelentkezik a probléma, sőt, az egyik sárga tápkábel kicsit meg is pörkölődött. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

1.:mekkora áramfelvétele van ennek a kártyának a tápcsatin át,

2.:milyen alkatrészek használnak 12 voltot egy vidikártyában amik zárlatosak lehetnének (esetleg hogy néznek ki, vagy hol találhatók),

3.:találtam a tápcsati mellett 4 db látszólag párhuzamosan kötött diódát, ennek van-e értelme, esetleg csak a zárlat miatt tűnnek párhuzamosnak?

4.:az mi, hogy a szervizben bedugják egy alaplapba, rádugnak 1 monitort és 1 tápot, nem kapcsol be, és ráragasztanak egy "selejt" feliratú címkét, aztán ideadják h javíthatatlan? (ugyan abban a szervizben egy adaptert adtak el nekünk 3KFt-ért, h működő, visszavittük h nem jó, meg volt törve a kábel, levágták a tövét, a maradékot visszacsavarozták, és elkértek érte még 1KFt-ot, ja és nincs is más szerviz a környéken, aki tudna mondani valakit aki ilyenekkel foglalkozik Pesten, azt is nagyon megköszönném!)

jaj kicsit nagy "szófosás" lett belőle, remélem elolvassa azé valaki, és válaszol, mert kezd egyre sürgősebb lenni. Természetesen a válaszokat értékelem, és nagyon megköszönöm, ha valaki legalább részlegesen meg tudná oldani a problémát



2013. aug. 25. 01:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen tápod van?
2013. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
450W, a típusát nem ismerem, még annyit, hogy a molex-6pin átalakítót házilag készítettem, így csak 1 kábelt tudok beledugni, gondolom ez probléma, de nem tudom, mennyire, és okozhatja-e a problémát, amint mondtam a kábel ami jön a tápból egy kicsit szétolvadt, nem tudom, ha ez két kábelen jött volna, mennyire olvadt volna szét. Amúgy azok a diódák amikről beszéltem, teszt közben egy pillanat alatt tűz forróak lettek, megjegyzem, rájuk mértem, de nem voltak hibásak, mikor felhajtottam őket, az egész kártya nem csinált semmit, a tápegység pörgött, de a kártya kussolt. (mikor a tápból jövő kábel szétolvadt, az egy másik, egy asztali 350W-os tápegység volt, valószínűleg nem volt benne zárlat elleni védelem, az csak olvasztotta a kábelt, le nem kapcsolt, de a kártya ventije sem pörgött fel.)
2013. aug. 26. 06:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a táp a hibás cseréld le egy minőségire.

Chieftec CTG-400/450/500

XFX Pro 450W

FSP Raider 550.

Ha alsó-tápos a házad akkor CTG-500-at, XFX-et vagy Raidert vegyél.

2013. szept. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a tippet, de tuti nem táp hiba lesz, leszedtem a hűtőt, és impulzus osztogatás közben vettem észre, hogy az L19-es tekercs, a mellette lévő kondenzétor, és a GPU rohadtul melegednek, kiszedtem a tekercset, bár a melegedés megszűnt, a táp pedig nem kapcsolódott le, a kártya továbbra sem üzemelt, ebben az esetben következtethetek GPU zárlatra? ha igen, akkor egy GPU csere talán megoldja a problémát?
2013. okt. 16. 19:23
 5/6 BM-Striker ***** válasza:
A gpu-t nem tudod cserélni, csak az egész kártyát, kivéve ha értesz a bga forrasztáshoz.
2013. okt. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köll óngolyó, szita meg hőlégbefújó. aztán már meg is lenne, azt nem tudná vki megmondani, hogy kb mennyibe kerülne 1 db G92-426-B1 típusú GPU, illetve, h honnan tudnám beszerezni? csak mert gondolom, más GPU-val nem kompatibilis, de ha igen, akkor egy nagyobb órajelű is jöhet
2013. okt. 18. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!