Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó az egy gépnek, ha több...

Steve Tailor kérdése:

Jó az egy gépnek, ha több tipusú és több méretű RAM memória van? Többi lent .

Figyelt kérdés
Van egy régebbi számítógépem és nem tudom ,hogy rakjam bele a Ram memóriákat.DDR1-ről van szó és van 4 férőhely az alaplapon.Az alaplap 4 gb bír el,na most nekem van egy 512 es 2darab 256 os és 2 darab 128 as DDR1 Ram chipem. Jobb ha beteszem az 512 est és 2 darab 256 ost (ugye marad még 1 szabad hely) ,vagy beteszek még 1 128 ast .Hangsúlyozom még 1 szer ,hogy minden ram más márka. Ti ezekből a Ram memóriákból ,hogyan gazdálkodnátok ?

2013. szept. 19. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha DDR1 mind, akkor tehetsz egy próbát. Nekem sem egyforma ramok vannak a notimban. Nem is egy márka, nem is egyforma sebességű és az időzítése is eltérő. Én is félve tettem be, de fél éve tökéletesen működnek együtt.
2013. szept. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Azért egy igazi hozzáértő válaszára én is kíváncsi lennék.
2013. szept. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Egy hozzáértő válasza.

Ez több dologtól, is függ hogyan kaphattok nagyon teljesítményt...

Ha sok fajta ram van benne akkor mindig a leggyengébb sebességén üzemel a többi is.

Ha van pl kettő gyors és 2 lassabb és a 2 gyors modul elegendő méretű akkor azokat érdemes inkább berakni...

ha viszont ami párban van és elég gyors lenne ketten viszont nem túl nagyok akkor ha mellé raksz még párat akkor is lehet gyorsabb a gép mert a memória méret is számít nem csak a sebesség.

Remélem segítettem szóval sok dologtól függ.

2013. szept. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok. Nekem mindenképp. Köszönöm a hasznos infót!
2013. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen Koszi :)
2013. szept. 23. 10:15
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerinted ? 768 MB 200 MHz -en vagy 1152MB 166 MHz -en ? Szerintem a masodik jobb . az a -34 MHz nem hiszem szamit annyit mint az 384 MB ? Szerinted ?
2013. szept. 23. 13:51
 7/7 anonim válasza:
Inkább a 768mb az már egy xő-nek és azon programoknak amik azon a vason elfutnak simám elég akkor inkább a nagyobb sebességű ramot raknám be
2013. szept. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!