Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Amd Crossfire és nvidai...

Az Amd Crossfire és nvidai SLI technológiának mi értelme van játékokban?

Figyelt kérdés

Van valami értelme két középszerű Vga kártyát összekötni? Dob annyit a teljesítményen a játékokban?

Vagy csak akkor éri meg ez a technológia hogyha két top kategóriás drága csúcs Vgát kötünk össze?

Csúcs kártyáknál jobban előjön a SLi és a Crossfire ereje?



2013. szept. 21. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább erős kártyákat éri meg slibe kötni,+kell alá egy jó alaplap és proci.
2013. szept. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ár/teljesítmény arányban soha nem lesz olyan jó két kártya mint egy drágább - lényegében nem túl hatékony technológia egyik sem, sőt, újjabban vannak olyan játékok, amik nem is támogatják. 1 kártyához képest 2 SLI/Crossfires VGA-val legfeljebb, 70-80% teljesítménynövekedést lehet elérni, a 100%-ot soha.
2013. szept. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Komplikato ***** válasza:
Annyiban éri meg csak kisebb (közepes) videokártyáknál, amikor gombokért megtudod venni a második kártyát és mondjuk nem érdekel, hogy így mennyivel fogyaszt vagy fűt jobban a géped. Egyébként csúcskártyáknál érdemesebb, ahol már a 200K+ kártya is kevés.
2013. szept. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Komplikato ***** válasza:
Ja példa, most halál olcsóak a használt HD6950 kártyák, és CF-ben még azért jobb, mint amit árán lehet kapni nagyobbat. Viszont egyből kell mellé erőmű táp és azért elég hangosan zizeg mer két darab. És így is csak akkor éri meg rágondolni, ha már van kéznél belőle egy darab.
2013. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

"legfeljebb, 70-80% teljesítménynövekedést lehet elérni, a 100%-ot soha."

Na ne mond már, olyan játékokban ahol jól skálázódik a cf/sli ellehet érni, a 100% os fps növekedést...

2013. szept. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 JuhászDork ***** válasza:

nekem 2db 6970-em van,a másodikat most vettem nemrég 32K-ért. ahol nagy hatásfokkal működik a cf,ott egy 7970 szintjén van. de tényleg hangos mint a fene,és a felső kártya nem rest felmenni majdnem 90 fokig is. (mind a kettő ref. hűtős,de nem ref. kártyák,oc-s darabok.)

nekem meg érte mert alapból nagy tápom volt, és a hangjára sem vagyok allergiás. fogyasztás meg nem lényeges, kb 300Ft-vel lesz több a villanyszámla.. hát nem emiatt fogják kikötni. szerintem ez a 6900-es széria cf meg elég jó ár-érték arányban van.

2013. szept. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Na ne mond már, olyan játékokban ahol jól skálázódik a cf/sli ellehet érni, a 100% os fps növekedést..."

Az átlag szint a 80%, a te j skálázódásod kirívó eset, ilyenre mondhatjuk úgy is egész képet nézve nem adunk. Ha meg beleveszünk pár játékot ahol az AFR szarakodik(most nem csak erre a két új stratégiaira gondolok amiben egyikből meg is van lőve az egész) megint árnyaltabb a kép.

2013. szept. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!