Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám megoldani ezt a...

Hogyan tudnám megoldani ezt a 3TB-os HDD problémát?

Figyelt kérdés

Csütörtökön vettem egy 3TB-os WD vinyót az Aqua-ban. Akkor még nem tudtam, hogy a 3TB-os merevlemezekkel para van, csak annyi tűnt fel, hogy 746 GB-nyi formázható felületet látok két XP-s (32 bites) gépben is, viszont a HD Sentinel adataiban meg látszódott, hogy méretre megvannak a 3TB-nak megfelelő paraméterek. Ma elvittem egy haveromhoz, akinek Windows7 oprendszere van, de asszem az is csak 32 bit-es. Itt meglepődve tapasztaltuk, hogy a lemezkezelőben ketté van választva a vinyó, egy 2TB-os és egy már említett 746 GB-os részre, amiket nem lehet egyesíteni. Ezután utánaolvastam, itt egy elég hasznos cikk erről: [link]


Jelenleg formázás alatt van mind a két rész. Szerintetek formázás után már fogom látni mind a 2 partíciót XP alatt is? Ha nem, akkor mit tudok ilyenkor tenni? Visszavihetem az Aqua-ba, hogy erről elfelejtettek szólni, hogy XP-vel nem kompatibilis? Nekem simán megfelelt volna egy 2TB-os vinyó is, ha erről szólnak előre, hogy a 3TB-os ilyen macerás! Vagy van valami megoldás szerintetek, amivel XP alatt is használhatom? Az XP-hez ragaszkodom, és egyéb hardverelemet pedig nem vagyok hajlandó beépíteni vagy cserélni emiatt!



2013. okt. 27. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni használni, mert XP alatt nem tudsz GPT partíciót használni, ami kell 2 TB felett.

Vissza sem viheted, mert nem nekik kell szólni a 3 TB-ról, ez nem az ő dolguk, a vinyó meg nem hibás. Megoldás, formázod 2 TB-ig és a többit nem használod, szerintem más lehetőséged nem nagyon van, sajnos...

2013. okt. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
"Fehersrac": köszönöm a válaszod! Nagyjából én is ezen az állásponton voltam, mint Te, ezzel csak megerősítettél! Viszont próba szerencse elven visszavittem a vinyót az Aqua-ba, ahol baromi rendesek voltak, mert felajánlották, hogy levásárolhatom az árát, így vettem a 3TB-os merevlemez helyett egy 2TB-osat, és a fennmaradó összeget pedig a legközelebbi vásárlásomnál használhatom fel.
2013. nov. 4. 18:32
 3/9 A kérdező kommentje:
Jah, és az még fontos, hogy egyszerűen nem tudtam úgy megoldani, hogy az XP a 2TB részt látta volna belőle, csak a 746 GB-osat. Így ez is volt az egyik fő érven, hogy nem igazán szeretném csak a negyedét kihasználni a vinyónak, amikor én a 3TB-ért fizettem!
2013. nov. 4. 18:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Pedig az XP 2 TB-ig kezeli a HDD-ket. Ott valami más a probléma...
2013. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Sajnos pont így jártam én is! És az is biztos, hogy az XP csak 700 egynéhány Gigáig látja a 3 TB -os HDD -t! Az XP telepítőlemezzel is megpróbáltam partícionálni, majd formázni, de csak olyan 800 GB -nyit látott az is! Kínomban Windows 7 -en sikerült partícionálnom és formázni úgy, hogy a 3 TB -ból 746 GB lemaradt. Ezzel már itt sem tudtam mit kezdeni, ezt nem lehet partícionálni, formázni. És az XP változatlanul nem látja! Nagy szívás, ha tud valaki segíteni megköszönném!
2014. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A megfelelő oprendszer mellett megfelelő alaplap is kell hozzá. Csak az újabb UEFI-s alaplapok kezelik a 2TB-nál nagyobb HDD-ket...
2014. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mephisto333 válasza:

Hátha segít valakinek! Így tökéletesen működik!

https://www.youtube.com/watch?v=7KwNaR170mg

2015. dec. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TribeBubu válasza:

Mephisto333, király vagy!

Kicsit beparáztam, mert még nem volt dolgom ekkora vinyóval, de ez a videó segített. Millió köszönet! :)

2016. jan. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gepesz13 válasza:

AQUArol csak annyit:

Tényleg piszok rendesek. De ha kárácsony előtt akarsz vásárolni, akkor azt novemberberben kell megtenned, mert ha odamész valamiér amit kiválasztottál odaadják és szia. Ha viszont valami nem tiszta, és kérdezel akkor nem flegmán elhajtanak, hanem bőséges kielégítő választ adnak. Sajnos ez időbe kerül, amiből karácsony előtt nincs sok. Valószinű ajándékozás előtt ezért van néha olyan hosszú sor "utcáig". De nagyon korrektek.

2016. nov. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!