Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen a processzorfoglalat,...

Milyen a processzorfoglalat, és milyen legyen az új?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék processzort vásárolni, de az alaplap beruházást hanyagolnám... Szóval arra lennék kiváncsi hogy az Intel Pentium 4-es processzoroknak milyen az foglalata.


Ja meg arra is hogy szerintetek milyen processzor lenne jobb abba a foglalatba?


Én nézegettem processzorokat és szerintem a p4-esek 775-ösek, szóval itt nézegettem párat: [link]


köszi előre a válaszokat!



2013. okt. 28. 16:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Ó még annyi lenne a kérdésem, hogy csak be kell raknom a procit a régi helyére, rá a hűtő és hali, vagy még be kell hozzá valamit állítani a biosba?
2013. okt. 28. 16:52
 2/8 Balázs11 válasza:
Ott van a kérdésben a válasz intel socket 775 a proci foglalata
2013. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anti paladin ***** válasza:

S478-ra is jöttek ki p4-ek. Alaplap pontos típusa kell, különben nemhogy a foglalatot nem lehet tudni, másfelől az alaplaptól is függ, hogy milyen procikat támogat.


Végezetül ne vegyél core2-őt újonnan. Használtan fél-negyed áron kapod meg ugyanazt, procitól függően.

Érdemes nézelődni a [link] oldalon.

2013. okt. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Alaplap: Hewlett-Packard HP Compaq dc7600 Convertible Minitower ( bocs csak ezt találtam )
2013. okt. 28. 17:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Újonnan 775-s procit venni olyan,mint ha újonnan akarnál Zsigulit.


Senki se vesz :D

2013. okt. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hidd el sokan veszek 775-ös procikat... ha senki nem venne akkor nem is árulnánk. köszi az értelmetlen választ...
2013. okt. 28. 21:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne legyél már nevetséges.


7 évesek a Core 2 Duok,lassan 3 éve nem is gyártják,mégis maradt néhány raktár mélyén,aztán azt hiszik lesz olyan hülye aki majd 20 ezerért megveszi ezeket,mikor ennyiért vadonatúj Piledriver Athlon-okat meg Haswell Pentiumokat kapni.


De vegyél csak nyugodtan újonan,majd jót röhög rajtad aki megveszi használtan 7-8 ezerért.


Azért jó hogy megint a kérdező az okosabb....

2013. okt. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anti paladin ***** válasza:

Kis körbe nézés után, sztem csak p4-et fogad ill. celeront.


EGyébként nem azért árulják a 775-ös procikat mert veszik hanem mert a nagyker/üzlet kiszórja amit csak lehet, hogy minél kevesebb cucc maradjon a nyakán (lásd a matrox g4xx-es videókártyák amiket 10 éve gyártottak de van ahol még árulják). Elvégre miért venne valaki 25-30-ért core2 quadot, amikor ennyiért ott az i3 ami reggelire megeszi a core2 cpu-t.

2013. okt. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!