Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mik az előnyei/hátrányai egy...

Mik az előnyei/hátrányai egy Macbooknak egy "normál" laptophoz képest?

Figyelt kérdés

2013. okt. 29. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Túl olcsó:/
2013. okt. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Előny:

-különösebb mókolás nélkül fut rajta az OS X

-tartja az árát


Hátrány:

-drágább, mint egy hasonló paraméterű "PC" laptop (még akkor is, ha hasonló kategóriából válogatsz, mert ugye ezt egy 100 ezres Acerral összevetni nem éppen bölcs)

-csak 1 év garanciát vállal az Apple

-nem biztos, hogy szeretni fogod az OS X-t -> Windowsos laptopnak ez meg drága is, és nem is feltétlenül a legjobb választás

2013. okt. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, az ár igazából annyira nem számít , inkább azzal van gondom hogy eddig csak windowsos gépeim voltak, ez lenne az első OS X és nem tudom h milyen és h tudnám-e használni. Nagyon más mint a Win7?
2013. okt. 29. 22:34
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Igen, más. Bizonyos szempontokból nagyon jó (pl Touchpad félelmetesen jól használható a rendszerszinten használatos multi-touch gesztusoknak köszönhetően), más szempontokból kevésbé (pl merevlemezzel programok indítási sebessége meglehetősen lomha), viszont mindenképpen szokást igényel. Más az alapértelmezett billentyűzet-kiosztás (de le tudod cserélni "windowsos" magyarra), megszokást igényelhet a dock használata is, viszont átlagfelhasználó számára éppoly egyszerűen használható, mint a Windows (sok szempontból egyszerűbb is) - csak ne számíts arra, hogy egy alma logós Windowst kapsz. Egyébként mint már írtam, Windowst is tehetsz Apple gépre, csak nem feltétlenül célszerű.
2013. okt. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Windowsot semmiképpen nem tennék rá, pont ezért szeretnék ilyet, a win7-et annyira nem szeretem a win8 meg szerintem egyszerűen borzasztó. De pl. ha suliba valami word, excel cuccot kellene leadni, akkor ezt meg lehetne valahogy rajta oldani?
2013. okt. 29. 22:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, van rá Microsoft Office, bár szerintem sokkal rosszabb, mint Windowson.

Aki mindenkit leszavaz: tudod, lehet válaszolni is az oldalon, talán úgy még konstruktív is lehetnél.

2013. okt. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az MS office saját magával sem kompatibilis. Én már régen nem használom.

Ahogy az előző is írta elég gáz. Egyébként Wine-nal fut a wines változat is.

Ott van a LibreOffice és inkább mentek pdf-be, de még az iWork is sokkal jobb, sőt most már ingyenes is és még online is elérhető az iCloudból.


Azért ha hasonló gépet nézel nem nagyon olcsóbbak azok sem, viszont általában több rájuk a garancia. Ez sajnos hátrány. Igaz nem sok gond van a Macekkel viszont ha kifogsz egy hibás példányt és már nem garis, akkor súlyos árat fizetsz a javításért. Az Airek viszont nem nagyon szoktak meghibásodni, elég megbízhatóak. MBP-t sem tudok amelyik tönkre ment volna az ismeretségi körömben az elmúlt 3-4 évben.

2013. okt. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Ennyi pénzért nagyon jó videokártyával szerelt gépet kaphatsz, a Macbookban csak Intel HD4000 van.
2013. okt. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mar van egy asztali gepem(win7) meg egy winxp laptopom de nem szeretem oket ezert akarok macbookot
2013. okt. 31. 11:04
 10/13 anonim ***** válasza:

ma 11:04

Ne foglalkozz az ilyen szerencsétlenkedő hittérítő nyomorékokkal. Az összes Apple-es kérdésnél odahánynak valamit, hogy mi a sza r ezekben a gépekben/telefonokban stb.


Egy biztos az OSX-et szokni kell. Viszont ha meg megszoktad, akkor a win lesz nagyon puritán utána. Rengeteg kényelmi funkció van benne és amikor leülök egy wines géphez, akkor csak szívom a fogam, hogy ez vagy az miért nem működik winen is.

Ilyen pl a touchpad amit már korábban is írtak. Annak is van rengeteg funkciója és nem utolsó sorban nagyon jó a minősége. Az egyéb gépeknél eléggé lutri, hogy milyen lesz a touchpad minősége és működése. Az Apple-nél garantáltan jól fog működni.

Ami a nagy hátrányuk az az áruk. Viszont nézz szét mondjuk az ultrabook piacon, eleve nem is biztos, hogy kapsz olyan gépet ami mindazt tudja, mint egy Mac. Nem hw-esen hanem úgy összességében az egész.

Az új gépek valami félelmetesen gyorsak lettek. 730MB/sec-es írási és olvasási sebességeket mértek az új gépekben.

Ha a 15"-os verziót veszed, akkor akár még a jobb játékok is elfutnak rajta. Abban van dedikált videókártya, de az intel új chipje is brutál erős lett.

2013. okt. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!