Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Athlon x4 740 4 helyett...

Henczb kérdése:

AMD Athlon x4 740 4 helyett csak 2 mag?

Figyelt kérdés
Sziasztok! a processzorom egy AMD Athlon X4 740-es. Most néztem a Windows-élményindexet és ott a részletes rendszeradatoknál a processzormagok számánál 2-t ír, holott 4 magos a processzor? Ez azt jelenti, hogy csak 2-t lát és ha igen, mit kell tennem, hogy mind a 4 mag fusson. Gondolom jobb lenne a teljesítménye. Előre is köszönöm

2013. okt. 30. 18:52
 1/8 BM-Striker ***** válasza:

Az 2 modulos, nem 4 magos.


Itt van egy cikk, hogy mi a különbség.

2013. okt. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BM-Striker ***** válasza:
2013. okt. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Azért mert az csak 2 magos, de 4 logikai processzora van.

(minden AMD proci ilyen). Nézz utána.

2013. okt. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"minden AMD proci ilyen"


Mondjuk úgy hogy manapság.


Az AM3 Athlonok és Phenomok valódi 2,3,4 illetve 6 magosak.

2013. okt. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nah akkor most valaki konyhanyelven el tudná nekem mondani, hogy mi a különbség modul és mag között? Én úgy tudtam, hogy vettem egy 4 magos processzort :) tulajdonképpen, csak két magos?
2013. okt. 30. 19:05
 6/8 anonim ***** válasza:
A modul egy párhozamosított egység, ami két teljes értékű integer maggal és egy közös lebegőpontos végrehajtó egységgel rendelkezik. Egy modul elvileg nem teljes értékű két mag, de viszonylag hatékonyan dolgozik két szálon, jobb megoldás mint a valóban csak logikai hyperthreading az Intel részéről. A modul az modul, de gyakorlatilag közelebb áll a kétmagos megoldáshoz.
2013. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Azért mert az csak 2 magos, de 4 logikai processzora van.

(minden AMD proci ilyen). Nézz utána."

Te nézz inkább utánm"

Te is nézz utána, nem HT hogy logikai szálakról beszélünk. Itt fizikailag megvan mind a 4 mag.


Kérdező a linkelt cikkben le van írva pontosan, de ezt user szemmel aligha kell tudni, nincs nagy difi.

2013. okt. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a BIOS beállítások között kell lennie egy olyan pontnak, hogy "Marge integer cores" vagy valami hasonló ezt állítsd Disabled-re és így 4 "magot" fog mutatni a windows. Nekem fx4100-am van és nekem is két "magot" mutatott amíg ezt ki nem kapcsoltam, de teljesen mindegy teljesítmény szempontjából, hogy ki illetve be van-e kapcsolva.
2013. okt. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!