Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha van egy laptopom, ami néha...

Ha van egy laptopom, ami néha fagy, és nem találok más összefüggést, csak a lent leírtat, akkor mi lehet hibás benne?

Figyelt kérdés

Nem függ a fagyás: a terhelés típusától (se cpu, se gpu, se ram, se i/o), hőmérsékletektől, közvetlen ventilátoros hűtés elhelyezésétől (szétkapva, alulról szelelve izomból)


TALÁN függ: környezeti hőmérséklettől: kb 15-16 fokban mintha stabilabb lenne, és terhelt CPU-nál is mintha jobban bírná ÁTLAGBAN, de szétszedve is, tehát (jól be is szoptam először) NEM függ a cpu hűtő miatti "ház"-szellőzéstől, és ha külső 5V-on pörgetem a CPU hűtőt full fordulaton, akkor terheletlen CPU mellett TALÁN hamarabb fagy átlagosan, mint terhelt procival. Azt értem, hogy ha ez a "talán" nem annyira lenne talán, akkor egyre inkább a proci lenne gyanús.


Az alaplapot is "stresszeltem" óvatosan, mechanikus terheléssel... Nyugi: kis súllyal hol egyik, hol másik oldalról középtájon terhelve kizártam, hogy szakadás/zárlat/lötyögő forrasztás lenne a hiba oka.


Többnyire 1-2 óra alatt megvan a fagyás, amikor ritkább, akkor is 4-5 körül van a rekord. Igazán nem merem állítani, hogy helyesek a megfigyeléseim, lehet, hogy jobb lett volna jegyezni meg stopperolni... Ha kísérletképpen a CPU-t kizárjuk (tehát abból indulunk ki, hogy tévedek, ill. szopat a véletlen), akkor mire lehet jellemző ez a hibajelenség?


Igen, vacilálok, hogy költsek-e procira, meg hogy nyüstöljem-e még a szerencsétlent, hogy közelítsen a minta valami reprezentatívszerűhöz...


GL40 chipsetes Vaio egyébként egy Socket P T3200 procival (dual core Pentium), de ugye a remény hal meg utoljára...



2013. dec. 6. 20:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Jut eszembe, akkuról is, tápról is ugyanaz... :)
2013. dec. 6. 20:15
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább azt mondd hogy játék közben fagy-e, net közben, akár csak asztalon hagyva, stb stb, ne ilyen hűtős vackokat :D Nekem pl tök random fagyogatott, csak játék vagy netes videó közben, volt hogy 1percenként, volt hogy naponta, és alaplap volt a ludas, szóval ezt így kikövetkeztetni.. : /
2013. dec. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

TORCS volt az egyetlen játék, amivel próbálgattam, elég az az Intel GPU-nak külső monitoron FullHD-ban, de volt, hogy egész sokáig keringtem, meg volt, hogy egész hamar beállt. Talán nem lehet véletlen, hogy youtube videók nézegetése közben eléggé rákaptam arra, hogy aggódni kezdek a fagyás miatt, de ott se függ teljes képernyőtől, 3d gyorsítástól, csak attól, hogy Adobe féle flash playerrel játszom-e (tehát pl. Linuxon a Gnash stabilabb, csak erőforrásigényesebb, és ha Video Download helperrel letöltve lejátszom VLC-ben, akkor nem annyira hajlamos fagyogatásra. Bár, filmnézés közben is be tud állni hamarabb, végignézni egy filmet nagyon hideg kell legyen a szobában).


Ahogy írtam, a legegyértelműbbnek tűnő összefüggés annyi, hogy 100% cpu-használat mellett (ahogy pörög a hűtője) szétszedve is, összerakva is "sokáig jó" (kb 4h), ha hidegebb van, és ha magában pörgetem a cpu hűtőt, terhelés nélkül, akkor ugyanaz, mint álló hűtővel, terheletlenül: "hamar fagy" (kb 1,5h). És a környezeti hőmérséklettel összefüggés lehet, hogy humbug, mert olyan nagyon sok fok eltérés nincs 15 és 22 közt.


Arra is gondoltam, hogy hiába hűtök én bármit a panelen, mert nem ott melegszik, ami szopat, tehát talán az LCD vagy valami az LCD körüli részben (van ott ugye háttérvilágítás, webcam és mikrofonja USB-n meg az LCD).


Asszem nem említettem, meglepően gyakran volt olyankor fagyás, amikor leállt valami erőforrás-igényes taszk, és csak molyoltam az egérrel. Ez is simán lehet placebo összefüggés persze.

2013. dec. 8. 17:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Másik procival ugyanez. Marad egy összefüggés: amikor én már megfagyok, ő nemigen. Kellemes melegben pedig egész hamar is akár, de 1-1,5 óra alatt kb biztos, hogy beáll. Függetlennek tűnik attól, hogy mi alá rakok külön ventit (leszedett alsó burkolattal persze). Mi lehet a megfejtés?
2013. dec. 21. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!