Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri a vízhűtés? CM seidon...

Megéri a vízhűtés? CM seidon 120v Vs. CM Hyper 212 Evo.

Figyelt kérdés

A jövőben be szeretnék újítani egy AMD FX 8320-ast amit szeretnék felhúzni 4Ghz-ig. Csak annak már nem hiszem, hogy elég lenne a gyári kis hűtő, szóval akkor már megpróbálok egyben mindent megvásárolni.

A két kiszemelt (Pénztárca kímélő) hűtés :

Cooler Master Seidon 120V (vízhűtés)


[link]


Cooler Master Hyper 212 Evo (léghűtés)


[link]


A Seidon-ra panaszkodtak páran, hogy hangos, de elvileg van rá egy rakat megoldás, szóval ~ csak macerás

A 212 Evo-ról viszont rengeteg jót hallottam, csak nem tudom, hogy képes-e azt vissza adni, mint egy vízhűtéses.

Másik hátránya, hogy Rohadt nagy, így fogalmam sincs, hogy befér-e majd rendesen a gépházba, (úgy is le van véve napi 24 az oldala) illetve, hogy a slotokat hogy fogja takarni.


Összességében, tanácsot szeretnék, vagy egy magán véleményt, hogy melyiket érné meg jobban megvenni.

Valamint, hogy teljesítményileg mi a különbség a kettő között.

Rendes válaszokat előre is köszönöm! (:

Rikk.



2013. dec. 11. 01:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Én inkább Scythe Mugen4 vagy Alpenfoehn Brocken-t ajánlanék.
2013. dec. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 BM-Striker ***** válasza:

A Seidon 41 EUR, A 212 pedig 25, szóval kettő nem egy árkategória.


Egy 40 eurós léghűtés agyonveri a Seidon-t, a 212 meg legalább olyan jól teljesít.



Ennak a hűtésnek max mini pc-kbe van értelme, minden más helyre a léghűtések jobbak.

2013. dec. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A Scythe Mugen4 miben tér el a 212 Evo-tól?
2013. dec. 11. 01:49
 4/7 BM-Striker ***** válasza:

Jobban hűt, és drágább.


Egyébként ha már húzod, a 8320 simán elmegy 4,5-ig is.

2013. dec. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Scythe Mugen4-gyel simán húzhatod 4GHz felé is, akár 4,5-4,7GHz-ig is.

De a Brocken is nagyon jól hűt.

2013. dec. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sokáig gondolkoztam, hogy beújítok egy vízhűtésre, Corsair Hydro H100i-vel szemeztem nagyon sokáig, de aztán feleslegesnek tartottam, mert simán lehűti a procit egy normális léghűtés is.
2013. dec. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segített. (:
2013. dec. 11. 01:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!