Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy radeon hd 6970 elbírja a...

Egy radeon hd 6970 elbírja a mai játékokat (bf4, tomb raider, stb) 1920x1080-as felbontáson max grafikán?

Figyelt kérdés
Egy amd PhenomII x4 965 mellett. Az ki is tudná hajtani?
2013. dec. 27. 01:41
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Nagyjából a mai HD7870-nel van egy szinten csak annál többet kajál meg nem támogat pár dolgot. 1920x1080 felbontáson a játékok zömét elviszi nagyon magas beállításokkal (a szigorú értelemben vett max beállítás azért erős már jó pár játék esetében). A Tomb Raider biztosan szépen megy rajta, a BF4-gyel jól feltekert grafikával már biztosan küzdenie kell (bár ezzel a játékkal még nincs tapasztalatom). Az X4 965 picit kevés neki, de mondjuk GPU limites esetben (durva gépigényű játékoknál magas beállítások és felbontás mellett) ez nem sokat zavarna, de bizonyos helyzetekben/játékoknál nem biztos, hogy a kártyából ki tudná pörgetni a maximumot (persze ez nem feltétlenül jelent játszhatatlan sebességet).
2013. dec. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nos ott a bibi, hogy a BF4 AMD fronton 6 magot szeretne használni. Nekem egy Phenom 2 X6 meg 6870 mellett highon ment 3.2 GHZ en 16 GB Memória társaságában. Tehát elméletileg a VGA az elég neki.
2013. dec. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"16 GB Memória társaságában."

Ez mondjuk nem sokat számít, egy bizonyos szint felett hiába teszünk bele többet, az nem ad már a teljesítményhez. Az igazság meg az, hogy a mai játékok talán egy-két kivétellel tökéletesen elvannak 4GB memória mellett is, 8GB meg már bőségesen sok is, míg a 16 már csak dísz (persze spéci munkára jól jöhet, játékoknak viszont még nagyon sokáig nem fog kelleni ennyi).

2013. dec. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A BF4 ajánlott gépigényéhez is kell a 8GB memória. Mivel nem akartam lemondani a dual chanelről, és a 4GB-os modulok olcsók voltak valamikor 4-4,5 e. Ft. volt darabja, igy 4 db.-ot vettem.
2013. dec. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A BF4 ajánlott gépigényéhez is kell a 8GB memória"

Nézted, hogy játék alatt mennyi van kihasználva? Ez az ajánlott gépigény néha csak hardver marketing. Kíváncsi lennék rá, mert ezt a gémet még nem próbáltam, de szoktam nézni az erőforrás kihasználtságot....a legtöbb játéknál, amikkel idén játszottam a 3GB teljes kihasználtságot sem léptem túl. Másfél éve van 8GB memóriám, de azóta sem nagyon sikerül 4GB fölé mennem átlagos dolgokkal és játékokkal...Ha majd a BF4-hez jutok, megsasolom rögtön...azt elhiszem, hogy a 4GB túlléphető a játékkal, de biztos vagyok benne, hogy a 8GB-t meg se közelíti...vagy esetleg meg tudnád ezt nézni?

2013. dec. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Éppen hogy csak elkezdtem vele játszani (full HD, high beállítások, single play, a háttérben csak a szokásos dolgok futnak) és felment 40%-ra a memória használatom. Ez a 16 GB-ból 6.4 GB-ot jelent. Ott lessz az!
2013. dec. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!