Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel pentium g3420 jó választ...

Intel pentium g3420 jó választás? I3 jobb választás?

Figyelt kérdés
igazából teljesitményre kb ugyanaz mint a legolcsobb i3 asok a különbség tudtommal h az i3 4 szálas és van aep vagy milyen titkositás ez mit jelent? hasznos?
2014. jan. 3. 23:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
I3 mert ahogy írtad "4 szálas". Olyan mintha "4 magos" lenne. Persze nem ugyanaz, de a rendszer úgy látja.
2014. jan. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi a választ de ez miben fontos vagy mikor mutatkozik meg a különbség? mert tesztpontokban kb ugyanaz
2014. jan. 3. 23:55
 3/13 BM-Striker ***** válasza:

Alkalmazástól függ.


Vannak olyan programok, ahol kijön a HT előnye, van ahol nem.

2014. jan. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8%
Ha újonnan veszed, akkor a legolcsóbb I3 árán már kapsz egy hatmagos AMD FX-et is.
2014. jan. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egy i3 ami HT-s sokkal jobb választás lenne mint a g3420, ha teljesítményről van szó.

De ha te épen egy új gépet raksz össze, vagy ha nem ragaszkodsz ahoz a LGA1150 alaplaphoz... Inkább választanék AMD-t ebben az ár kategóriában. Talán egy előző generációs Phenom II x4 vagy x6 ami teljesítményben lenyomja még a drágább i3 sokat is. És valószínűleg olcsón találsz valami aukciós oldalon, vagy a hardveraprón. De ez végül is a teljesítmény/ár arány dönti el. És az hogy te mire fogod használni azt a gépet. Ha játékra/videószerkesztésre használod akkor érdemes egy 4 vagy több magos procit választanod, de ha csak nettezésre illetve irodai munkára akkor bőven elég az a 2 magos Pentium.

2014. jan. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. hát amit csinálok gépen netezés filmezés és photoshop amihez kell teljesitmény
2014. jan. 4. 00:51
 7/13 anonim ***** válasza:
7%
Én a nyers erö híve vagyok, ùgyhogy valamilyen 6 vagy 8 magos AMDt ajánlanék, legalább 8giga RAMmal.
2014. jan. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

gratulálok utolsó :DDDD

Nekem is AMD rendszerem van, de azért ha nyers erőről van szó, akkor nem pont egy amd proceszzor az, ami eszembe jut :)

2014. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó ezt miért mondod? Ha olcsón kell teljesítmény, akkor még mindig az AMD a favorit.


Valóban sokat fogyaszt, és egy generációval le van maradva az Inteltől, viszont az ár-teljesítmény aránya még ma is sokkal jobb mint a kékeké!

2014. jún. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na látod, te is leírtad, hogy mi a baj, az amd-vel.

Nincs velük semmi bajom, sőt mindenhol leírom, hogy az APU-k nagyon bejönnek, és ha valaki netezős gépet akar összerakni, akkor én is mindig FM2-es platformot javaslok.

Játékra viszont én az Intelt preferálom. Remélem az elkövetkezendő években dobbantanak egy nagyot, hogy ne az legyen, hogy 40 ezer felett csak az intel legyen jó választás.

2014. jún. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!