Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenovo G505s és ubuntu?

Lenovo G505s és ubuntu?

Figyelt kérdés

Win8.1re hiányosak a driverek hozzá, win8 kiesik mert sajnos kedvenc játékaim akadnak rajta (megfelelő driverek mellett), win7-en nem működik a 2db USB3.0 slot (driver hiányában), egyedül egy linuxot tudnék elképzelni aminél minden jó lehet, ezzel a következő a gond:


Ubuntu 13.10et próbáltam rátenni, ez sikerült is de nem indul el. Rábootol ugyan, majd kiírja, hogy:

"The system is running in low-graphics mode

Your screen, graphics card, and input device settings could not be detected correctly, you will need to configure these yourself."

Ez szép és jó, 4 lehetőség van:

Run in low graphics mode -> nem működik.

reconfigure graphics -> hasztalan

troubleshoot the errornál az edit config file nem csinál semmit

exit to console login -> üres feketeség mint az első opciónál. Tehát a terminálig sem jutok el, hogy kernelt és drivert töltsek le.


A kérdés adott, van-e megoldás, vagy ennyire gyér a támogatás erre a laptopra? (az ubuntut már újraraktam párszor, kíváncsiságból hogy hátha egyszer eljutok terminálig de nem)

Live usbként is ugyanez a hiba, ott sem jutok terminálhoz.



2014. febr. 1. 22:37
 1/2 A kérdező kommentje:

Megoldva:

[link]


4. és 5. lépés.

2014. febr. 2. 15:13
 2/2 anonim ***** válasza:

Találtam egy leírást. Nekem nagyon bevált Lenovo G505s laptopon. Igaz ha jól értettem az illető Kali Linux -ot, Linux Mint -et meg Windows 10 -et telepített. Gondoltam bemásolom talán segít valakinek:


[link]

2015. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!