Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FM2+ vagy LGA1150? Játékra...

FM2+ vagy LGA1150? Játékra tennék össze gépet. Főként Battlefield 3! Persze közép alsó de mégis megfelelő kategóriát belőve.

Figyelt kérdés

Amik szóba jöhetnek az Pentium g3220+HD7790

vagy

Athlon ii x4 740+ HD7770.


A CPU World oldal szerint közel azonos a teljesítmény hiába ide vagy oda 4 mag.Melyik foglalat a hosszabb életű? Ha 1-2 év múlva fejlesztenék akkor melyiknél úsznám meg alaplapcsere nélkül? Az FM2+nál lesznek még cpu-k, erős cpu-k? 1150nél 2-3 év múlva is fogok tudni bele venni i7-eset ami akkor még közép alsó szegmensben megállja a helyét! Ez AMD-s oldalon is lehetséges?



2014. febr. 5. 23:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
am3+ vs 1155 az életképes foglalat. bár előbbi is kezd elavulni... hd 7790 jó választás. amihez intel oldalról min i3-mast amd oldalról pedig egy fx 6300-at javaslom...
2014. febr. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1155-re már nem jönnek processzorok annál az 1150 tuti hogy jobb de oké kb erre voltam kíváncsi hogy intelben gondolkozzak és az e fm2+ nem lesz hosszútávú és használható.
2014. febr. 5. 23:56
 3/11 anonim ***** válasza:

igen elírtam sorry 1150-et akartam...

bár azt igy is hozzátenném h ez sem egy életbiztosítás... intelnél többször jön platformvákltás mint uj proci...

2014. febr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
lásd pl. 1156
2014. febr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm de am3+ vs fm2+-ból nekem az fm2+ tűnik szimpatikusabbnak mivel csak újabb oda még jöhetnek később jó procik amik teljesítményre is ott vannak a szeren míg am3+ már szépen lassan kifutó széria.
2014. febr. 6. 00:11
 6/11 anonim ***** válasza:

igen ám de fm2 apu-ra lett fejlesztve... nah már most apu mellé olyan vga-t venni amivel nem megy cf-be hülyeség...

aztán 2. indok h apukból sem fog még egyjó darbig olyan teljesítményű jönni mint pl a ps4-be van.

3. indok ha meg eljön az idő az biztos h nem fm2+ba fog jönni.

jah és igen a z am3+ kifutása miatt javasoltam én is 1150-et csak azt mondtam h am3+vs1150 kérdés jobbanhagzott volna...

2014. febr. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon erőltetném az FM2+ foglalatot sem. A legerősebb belevaló proci is csak az i3 szintjén van és az AMD úgy látszik nem fog procierőben nagyon fejlődni, amíg ezt az architekturát erőlteti. A Bulldozer felépítésnek már a harmadik revíziójával dolgoznak, de teljesítményben 20%-kal sem léptek előre.


Ha 1-2 év múlva fejlesztesz, még valószínűleg akkor sem tud semmit felmutatni, ami megütné a legolcsóbb i5 szintjét, hacsak nem jön 6 magos APU-val. Akkor meg semmi garancia, hogy akár azonos foglalat mellett is kompatibilis lenne az alaplappal, amit most veszel.


Az AM3+ pedig egy halott platform, szinte teljesen biztos, hogy már magára hagyta az AMD is, és nem jönnek bele újabb processzorok.


Ami az i7-et illeti, az i7 3770K 2012 közepén jött és még mindig csúcskategóriás teljesítmény. Konkurencia híján viszont olcsóbb sem nagyon lett, de a használt piacon elég olcsón hozzá lehet jutni. Az i5 modellekkel hasonló a helyzet.

2014. febr. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm valószínű most már hogy tervben maradok az 1150-es foglalatnál és mivel most sok mindent kell egyszerre venni egyenlőre g3220 videók alapján egy jobb kártya mellett ez is elmuzsikál az újabb játékokkal bizonyos kompromisszumok mellett.
2014. febr. 6. 00:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is g3220 van és elég jól muzsikál :D
2014. febr. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

"A kérdező kommentje:


Értem köszönöm de am3+ vs fm2+-ból nekem az fm2+ tűnik szimpatikusabbnak mivel csak újabb oda még jöhetnek később jó procik amik teljesítményre is ott vannak a szeren míg am3+ már szépen lassan kifutó széria."


Én mikor megvettem az amd a8 3870k-mat fm1 tokozással ugyan ezt hittem mint te. Fél évvel később kiadták az A10-et ami már fm2 tokozással készült... szóval én már csak alaplappal együtt tudnék fejleszteni, szerintem később te is. Ha jól tudom am3+ tokozású procik még most is jönnek ki, lásd bulldozer :)

2014. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!