Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megkergült a DVD olvasóm?

Neuhauser László kérdése:

Megkergült a DVD olvasóm?

Figyelt kérdés

Üdv!

Adott egy LG DVD/DV-RW Combo drive

És adott egy asztali PC

Időnként a Combo megkergül, azaz "magától" ki-be húzogatja a tálcát..

Van hogy órákig semmi, aztán egyszer-kéteszer kiadja

De olyan is van, hogy folyamatosan, mintha nyomogatnám megállás nélkül a gombját....

Érdekes, hogy ebben a gépben csak ez az egy meghajtó csinál így, illetve másik gépben ez sem..

IDE/ATA kábelt cseréltem, illetve a bekötési sorrendet (Master/Slave) is megcseréltem, illetve "magányos" meghajtóként (Sec. Master) is kötöttem, az eredmény ugyanaz

Azóta a rendszer (Win XP) is volt újratelepítve.....


Valaki tidja, mi lehet a probléma?



Esetleg van olyan Registry fájl (*.REG) vagy lehet írni, ami mondjuk, kettő részből áll, pl. hoigy egy tálca zároló, illetve egy ezt feloldó (Pl. a Nero is "zárolja" a CD tálcáját írás közben) ....



2014. febr. 19. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Ehhez hasonló problémával találkoztam pár éve. A probléma a tálca helyzetjelző mikrókapcsolójával volt, vagyis az azon felgyűlt kosz miatt. Próbáld meg szétszedni, és kitakarítani, hátha az. Bár ahogy mondod van hogy órákig nem csinálja, akkor lehet valamilyen kontakthiba is.

HA a tisztítás nem segít, akkor cseréld ki egy másikra, ha az is ezt csinálja, akkor lehet vírust kaptál.

2014. febr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csere!
2014. febr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ami érdekes, hogy másik gépbe szerelve, semmi baja nincs, legalábbis 1 hét alatt egyszer sem jelentkezett ez a probléma

Vissza szerelve, ismét nyitogatja a tálcát

Illetve, ha ebbe a gépbe másik optikai meghajtót szerelek, azzal semmi gond nincs

2014. febr. 19. 22:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Windows XP eszközkezelőben a HARDVER fülön letiltottam a CD-olvasót (Meg is jelent a vörös "X" ) , de ugyanúgy nyitogatta a tálcáját
2014. febr. 19. 22:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100Ft ér megcsinálom
2014. febr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megoldódott.

A gombja volt hibás/zárlatos.

Forrasztópáka segítségével kicseréltük a tálca kiadó gombot, azóta nem "dobálja" a tálcát

2014. márc. 8. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!