Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sajnos megvettem egy fm2+-os...

Sajnos megvettem egy fm2+-os alaplapot 20ért, mert egy alap gamer gépet akartam építeni. De sokan rám szóltatok itt is, hogy nem lesz sosem gamer gép belőle. Miért? Milyen alaplap kellene? Mert akkor ezt eladom.

Figyelt kérdés

Ne jöjjetek az anyagi kérdésekkel.Egy alap gamernek mik lennének a jók.Van egy Chieftec 650W GPS-650A8 tápegységes, egy gamer gépházam...most akarok bele "belet"-venni.Alaplap+pproci+ram...

De meg vettem ezt a F2a88x-D3H alaplapot zsír újonnan a pcx.hu-ról...mi a szart csináljak vele ha nem jó gamernek???


2014. febr. 27. 23:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
[link] AMD Athlon II X4 760k. Na e köré a CPU köré, már lehet GAMER gépet építeni, nagyon jól tuningolható, mert modernebb, mint az előző szériák ( 750k, 740k ). Szerintem ez tökéletesen jó processzor, egy r9 280x-szel együtt FullHD-ban 8 giga rammal, minden menne max-on, minimum 40 FPS-sel. Szerintem meg jönni, fognak ennél brutálabb procik ebbe a foglalatba, elvégre ez a legújabb foglalata az AMD-nek!
2014. febr. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Intel alaplap kell , ha igazán gamer gépet akarsz építeni, és nem elég a belső, legyen az egered és a billentyűzeted is gamer. Méghozzá egy 1150-es foglalatú lap.


Amúgy r9 280x-t soha a büdös életbe nem fog kihajtani egy amd x4 750k proci, mert az ahhoz kevés. Olyan cpu limites lesznek a játékok mint a fene. Ja meg hiába a legújabb foglalat a fm2+, de oda csak APU procik fognak jönni, tehát erőben marad a 750k/760k procik a jövőben is, tehát oda kár r9 280x vga.


Jó lenne, ha befejezné sok ember a amd x4 750k procik ajánlgatását gamer gépekhez, mert az egyáltalán nem olyan jó proci, hanem olcsó belépő szintű proci kb. Amdnél fx szériáknál kezdődik a gamer gép építése.

2014. febr. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én igazából, azért ajánlottam, hogy ezt vegye, mert ha már meg van az alaplap, eladni felesleges és ezzel is tudna játszani fullHD-ben ( Ott úgy is inkább VGA limit van és kisebb feladat hárulna a CPU-ra, mint a VGA-ra ). Én magam Intel Core i7 tulajdonos vagyok és emellett informatikus és számítógép szerelő karbantartói szakmám is van, tehát azért nem a levegőbe beszélek, értek valamennyire a dolgokhoz.
2014. febr. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ne adjam el az alaplapomat?Mondjuk 20-ért már úgysem vennék meg, mindenképpen buknék rajta 1500-2000 forintot...De szerintem annyira fasza alaplap.Értek a gépekhez,de annyira mint ti tuti nem.Elképesztő hogy vágjátok a proci neveket, a szériákat a típusokat!Van még mit tanulnom.Tehát akkor tartsam meg az alaplapot és vegyek mellé egy bika kártyát?Bírni fogja a proci?Mondják ám sokan am azt is hogy az AMD FM2-esek is nagyon bikák.
2014. febr. 28. 01:26
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezt az alaplapot vettem meg. http://www.youtube.com/watch?v=ILpicyZ0u58
2014. febr. 28. 01:27
 6/11 A kérdező kommentje:
Vagyis gépházat!!
2014. febr. 28. 01:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha megakarod tartani a lapot, akkor vegyél bele egy Athlon x4 760k és egy Asus R9 270x DC2T vgat. Ennél erősebb feleslegesebb lenne, mert nem hajtja ki a procid. Sőt így is fel kell tuningolni a procit, hogy a 270x kihajtsa.
2014. febr. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Procit tuningolni?Hogyan?
2014. febr. 28. 02:39
 9/11 A kérdező kommentje:
Adom el a francba ha ilyen kacifántos...
2014. febr. 28. 02:39
 10/11 A kérdező kommentje:
EGy 760K melyik videókártyát hajtja ki csutkára?Viszonyítási alapot szeretnék!Mert ha egy elég masszív kártyát ki tudna hajtani ami ütős,akkor nekem ez is megfelelne.Nem fogok 80.000 forintért videókártyát venni..ááhhh azt azért nem....max 35-40ig megyek el kariban...
2014. febr. 28. 02:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!