Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elég vagy nem elég?

Elég vagy nem elég?

Figyelt kérdés

Már évek óta bővitgetem a gépem kissebb nagyobb dolgokkal.Egy Chieftec CTB -650S táppal kezdtem még a régi gépemből az épitést mert gondoltam úgy sem sikerül a megtakaritott pénzemből valami erősebb gépet vegyek. Régen amikor megjelentek az AMD FX procik, sikerült vennem egy FX 6100 at , ami 4,5 GHz fut amióta szereztem olcsón egy Thermaltake Water Performer 2,0 vizhűtést rá. Az alaplapom most egy MSI- 970A-G46 os, 2X4GB Kingston DDR3 1600 as ramokkal.HDD nek a múlt nyáron választottam egy 1TB WD. 7200RPM-64MB ST3 ast.Van egy Creative Sound Blaster X fi platinum fatal1ty champion s. front panellel a gépben ami nagyon szépen szól és ki nem venném a gépből , viszont gondolom az is fogyaszthat...

Mivel a gépet játszani vettem, ezért még a múlt nyáron sikerült a kezem rá tegyem egy Asus DC 2 HD 7970 TOP ra ami egész szépen muzsikál. Másrészről nagy álmom volt mindig is, hogy csináljak egy Hybrid Physx rendszert a gépben, és pár hete sikerült vennem olcsón egy Asus 8800GTS 512 MB-ost amelyet szépen rá is vettem, hogy dolgozzon együtt az AMD kártyámmal.(hozzá tenném hogy akinek számit a physx játékokban és amd kártyája van , annak érdemes kipróbálni ezt, mert tényleg műküdik) Az egész egy Zalman Z11 plus házba van elrejtve, 2 db 120mm kék led ventivel és 1 lednélkülivel, és 2x80 ventivel amelyeket venti szabályzóra kötöttem. Rátérve a lényegre, az lenne a fő kérdés, hogy a tápegységem, amelyet az első sorban leirtam az vajon elég lenne mind ennek? Elég szűkösön állok viszont nem akarom, hogy jobban ráfázzak.. Néztem pár watt számlálót neten, viszont gondolom ezek marketingek.. Sajnos nincs mivel lemérjem ezért fordulok ide. Utólag megjegyzem, hogy sosem melegedik a táp, játék alatt sem.

Csak olyanok véleménye érdekel, akik normálisan tudnak válaszolni a kérdésemre.



2014. márc. 1. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
elég lenne de már ha üzemben van és működik akkor tapasztalhattad te is hogy nincs próbléma..
2014. márc. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvileg elég, a kérdés az, hogy a 2 VGA-nak elég-e a processzor.
2014. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
azt hogy mennyire van kihajtva a vga azt nézd msi afterburnerrel
2014. márc. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nos,már MSI afterburnerrel megnéztem, és van olyan alkalom hogy 99% ban dolgozik a vga és semmi gond sincs. Azt tapasztaltam de nem biztos, hogy amiután a második videokártyát is betettem a gépbe , azután lassabb jóval az OP. rendszer.Ez lehet attól hogy nem kap elég áramot a CPU? Lefuttattam egy CPU benchmarkot és szépen ment az is 90-99%on. Mit szóltok, esetleg még csak egy SSD beleférne az egészbe?
2014. márc. 1. 14:03
 5/7 anonim ***** válasza:
hát nem tom én picit gyengének tartom a hd 7970 alá az fx 6100 et néz meg egy crysis 3 -bf4 et hogy ott is 90-99 % os gpu használat meg van e
2014. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, valaki mondja meg hogy még egy SSD belefér a kébpe vagy sem :)
2014. márc. 1. 14:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Még akár 10 SSD is belefér, keveset fogyaszt. Talán a ventillátorok után a második legkisebb fogyasztó a merevlemez/SSD.
2014. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!