Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDMI kábellel miért fekete a...

HDMI kábellel miért fekete a monitorom? Mi a megoldás rá?

Figyelt kérdés

A monitoromat HDMI kábellel szeretném összekötni a géppel, bekapcsolom a számítógépet, elkezd tölteni a gép (látom a monitoron csinálja a dolgát) majd mikor a windows jel után mintha elvágtam volna a kábelt, No signal. Tehát jó a kábel mert a képet átküldi csak mikor az üdvözlő képernyőnek kéne bejönnie sötét marad. Hagyományos VGA kábellel működik.

Ati radeon 7770 HD videókártya

LG 19LS4R Monitor


2014. márc. 1. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Vedd lejjebb a felbontást vagy a frissességet 60 vagy 75 hz ra
2014. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A videókari windows alatt alapból csak egy kimeneten küld jelet. Tehát ha átállítod, hogy a hdmi kimeneten keresztül menjen a jel, akkor nem lesz gond.
2014. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem autómatikusan kéne tudni a gépnek? Mert felismeri mint monitort, de továbbra is azt írja hogy nincs jel. Ezt onnan tudom hogy 2 monitor van a gépre kötve 2 különböző kábellel. Ez lenne a célom hogy egyszerre mind a 2 mennyen. Csak hogy a HDMI kábellel összekötött nem hogy így de úgy se mutat jelet ha csak az van rákötve. Keresetem a vidikártya driverén (AMD Catalyst Control Center)-én de semmi ilyesmit nem találtam. Esetleg máshol kellene?
2014. márc. 3. 15:51
 4/5 anonim ***** válasza:

nem, a hdmi esetébeb ez nem automatikus. manuálisan kell váltani.

driver keretprogramban is lehet, de egyszerűbb az asztalon egy jobb klikk, aztán a "screen resolution" opció.

ott aztán beállíthatod az elsődleges monitort, a kijelzés módjait, stb.

amikor a tv-met rárakom a gépemre, én is megcsinálom ezt a procedúrát.

2014. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Pontosan nem találtam meg amit mondtál, viszont arra rájöttem hogy a monitornak az ajánlott beállítás 1440 x 720, és így dugom rá a HDMI kábelt akkor írja ki hogy no signal.

Illetve még 1366x768, 1280x800, 800x600, 1024x768 amivel nem jó.


Amivel meg működik:

1920x1080, 1776x1000, 1280x720, 1152x648


Csak ugye ha olyat választok amivel jó torz a kép. Ha VGA kábellel van összekötve akkor nincs ilyen probléma.

2014. márc. 3. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!