Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » LG 23MD53D-PZ monitorról van...

LG 23MD53D-PZ monitorról van valakinek véleménye?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy játékra alkalmas-e, mekkora az input lagja, matt vagy fényes kijelzője van-e, fényerő szabályozása pwm-es vagy sem, illetve mennyire jó a képmegjelenítése. Na meg persze a 3D és tv-tuner tudása menyire használható.

Ha valaki tud egy tesztet belinkelni már az is jó!

Sajnos nem tudom sehol sem megnézni, így lehet látatlanban kell majd rendelnem egy monitort.

Esetleg szóba jöhetne még egy LG D2343P-BN set top box-szal megspékelve.



#LG #tv tuner #3D monitor #23MD53D-PZ #D2343P-BN
2014. márc. 25. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
jó tv monitor ips panel.. a 14 ms válaszidő egy olyan embernek aki szeret játszani mondjuk multi player fps játékokat pl bf,cod,cs akkor nem igazán jó választás. ha viszont nem multi player fps rajongó akkor nyugodtan vedd meg..
2014. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

FPS játékra is használnám.

Az a 14ms az szerintem nem a gray-to-gray válaszidő hanem az on-off, tehát black-to-white vagy white-to-black. Az LG honlapján írnak 5ms-ot is, lehet az g2g és a többi monitoroknál a g2g-t szokták általában megadni. De nem tudom biztosan.

[link]


Egyébként leginkább ilyen monitor tulajok válaszát várnám, mert a műszaki adatok az egy dolog, és a tényleges képmegjelenítés meg egy másik.

2014. márc. 25. 14:23
 3/14 anonim ***** válasza:
az a 14 ms az annyi is marad nyugodj bele :) nem lesz on-off
2014. márc. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem érted. Ha neked van egy 5ms-os válaszidejű monitorod akkor az nagy valószínűséggel neked is ~14ms-os mivel a legtöbb webshop a g2g válaszidőt adja meg és nem a b2w/w2b-t. Ezzel csapják be a vásárlókat. Valamelyik webshop a 14-et valamelyik meg az 5-öt tünteti fel ugyanannál a monitornál! Szóval amíg nem láttad ezt a monitort élőben addig nem tudsz véleményt alkotni róla. És játéknál az input lag sem elhanyagolható, aminek értékét csak játék közben fogod megtapasztalni, mert a gyártók ezeket az értékeket nem tüntetik fel sehol.

És még azt sem tüntetik fel, hogy matt vagy fényes. És ha fényes akkor mennyire zavaróan fényes? A 3D-s monitorok ha jól tudom fényesek, de azt nem hogy mennyire zavaróan. De mivel még erre sem jött válasz így neked nincs ilyen monitorod így nem tudsz róla véleményt alkotni.:)

2014. márc. 25. 15:52
 5/14 A kérdező kommentje:
Senki többet???
2014. ápr. 3. 16:50
 6/14 igazmondó1 válasza:

Ilyen készülékem van, nem túl rég a sokféle tudása,elfogadható ára, 3év gari okán.

Ha általános, vagy csak kicsit többet vársz egy ekkora, és a honlapon olvasható tudásáról, akkor nem mondanám rossz vételnek.

Ha igényesebb vagy a gyors mozgás általi képélességre, akkor nem teljesít igazán jól. A teljes menüje, kezelése elég nehézkes, nem mondhatni felhasználóbarátnak egyáltalán.A kijelzője fényes,zavaróan tükröződik,ha rávetődik valamilyen fény.


Prémium kategóriásnak van jelölve,ami igény kérdése.

Ha 100Hz lenne,gyorsabb megjelenítéssel, meg a nehézkesen, kezelhető nagyon nem oké menü egésze nem ilyen lenne, akkor elfogadható lenne a prémium kategória ilyen ár/tudás mellett.


Általam ismert készülékeknél a HDMI csatlakozó mind lehetne stabil kialakítású,rögzíthetős csatlakozóval.

Persze ha könnyű, hajlékony kábel van hozzá használva, és nincs mozgatva,akkor lényegében megfelelő.

2014. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a véleményt!

Akkor FPS játékra nem ajánlanád?

2014. ápr. 24. 11:29
 8/14 anonim ***** válasza:
fps játékra én sem ajánlanám ! legjobb 2-5 ms válaszidővel rendelkező. inkább kevesebb extra de gyorsabb folyékonyabb kép
2014. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 igazmondó1 válasza:

Ez, és közel hasonló árú, méretű készülék nem tartalmaz extrákat.

Amiket tud,azok rég ismert, használatos dolgok.

Ahhoz azért többet kellene tudni.


Extra lenne plö 200Hz, és min 5 ms max válaszidő bármibe nézzük. 20-30%-al magasabb áron ilyet vettem volna.

2014. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mint ahogy már írtam ennek a válaszideje is 5 ms, a 14 ms az on-off állapotokra vonatkozik. Bizonyíték:

23MD53D-PZ válaszideje az LG honlapjáról nézve:

"Válaszidő (on/off) - Off:14ms / Alacsony:8ms / Magas:5ms"

Egy másik monitor (D2343P) válaszideje szintén az LG honlapjáról:

"Válaszidő (on/off) - 14ms

Válaszidő (GTG) - 5ms"

Ugyanerre a monitorra (D2343P) egy prohardveres tesztben 5 ms-ot írnak GTG-re:

[link]

Tehát míg a 23MD53D-nél összevonja az LG a válaszidők különböző értékeit, addig a másiknál külön tünteti fel a Black To White és külön a Gray To Gray válaszidőket.

Tehát ne tévesszen meg senkit, hogy az LG a 14 ms-os válaszidőt veszi előre, mert az a Black To White-ra vonatkozik és nem a G2G-re amit meg szoktak adni minden adatlapon és a gyártók honlapjain. Összegezve, ha bemész egy boltba és azt látod hogy 5 ms, akkor az G2G-re fog vonatkozni és nem a B2W-re ami meg mindig olyan 14 ms szokott lenni ebben az árkategóriában.


Tehát a válaszidő szempontjából az adatok szerint jónak kell lennie ennek a monitornak, maximum csak az input lagja ami kérdéses és lényegében ezért tettem fel a kérdést is úgy 1 hónappal ezelőtt.

Egyébként nem vagyok nagy játékos csak hébe-hóba szoktam játszatni, tehát nem kell prémium kategóriás monitor emiatt.

Lehet a D2343P-t fogom venni, az a teszt szerint játékra is jó választás.

2014. ápr. 25. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!