Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PCI-E Express 16X to 1X Riser...

Herceg Patrik kérdése:

PCI-E Express 16X to 1X Riser Ez egy x1-slotba lenne jó! De nekem az már nem jó! Viszont x8-as slot az van ha abba be rakom az x1-es végét?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 3. 12:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha az x1-es végét ennek PCI-E Express 16X to 1X Riser x8-ba rakom működne?
2014. ápr. 3. 12:34
 2/11 hypno ***** válasza:
Ha meg van a fordító akkor próbáld ki, ha nincs, akkor vegyél 16x to 8x Risert.
2014. ápr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az x8-as slot ugyan abban helyztbe ál mind az x1 ugyan úgy ! csak hoszabb-ba akkor jó lenne?
2014. ápr. 3. 12:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyszer kártyát bármilyen nagyobb PCIe slotba bele lehet tenni, és működni fog mindenféle átalakító nélkül. Sok esetben ez még fordítva is igaz, ha a megfelelő átalakítást elvégzi az ember, csak ott teljesítményromlással lehet számolni.
2014. ápr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen de nekem sajnos csak x8-as aslot működik ! De ugyan úgy van mind az x1 slot ugyan abban helyzetben ál csak az hosszab mivel x8-as és van ez PCI-E Express 16X to 1X Riser akkor ha minden igaz ahogy mondta enek az átalakitonak a végit az az x1-es végit bele rakom az x8-asba és tökéletesen fog menni ? Azért lenne ez PCI-E Express 16X to 1X Riser fontos hogy tudjak rendes x16 videókártyát használni
2014. ápr. 3. 13:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Mint fentebb írtam, fordítva is működik. Kivágod a 8-szoros slot végét, belerakod a kártyát, és működni fog. De persze bukod a garanciát, zárlatot okozhatsz stb., tehát csak saját felelősségre.


Sávszélességet is veszítesz, de mivel sehol nem vagyunk még a PCIe 16X sebességtől, érezhető teljesítménycsökkenést nem okoz.


[link]

2014. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, és ha kinyírod az alaplapot, ne gyere panaszkodni. :D
2014. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az x1-et így basztam el sajnos . Ahogy vágtam volna ki a végét a tüskék benne / a szállak vagy is kettő darab ki jött . És már nem mertem az x8-al is így csinálni, :))
2014. ápr. 3. 15:04
 9/11 A kérdező kommentje:
Jelentkezem hogy az x8 sloto végét ki vágtam ! Tökéletesen egy drothoz sem értem ez most tökéletes ! Már csak egy videó kártyát kell benne ki próbálnom akkor ugye ahogy mondtad Igy jó lesz hogy a végét ki vágom és akkior egy x16-os vidi kari belle megy persze a vége az ki fog lódni de menni fog ugye?!
2014. ápr. 3. 15:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem sérült érintkező, akkor menni fog, 8X módban. Arra vigyázz, hogy a kilógó vég ne érjen hozzá semmihez, nehogy zárlat legyen.
2014. ápr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!