Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy tápegység 300 wattos,...

Ha egy tápegység 300 wattos, ez a szám a táp által maximálisan leadható energiát jelöli (a többi hardver felé) vagy az általa maximálisan felvehető energiát?

Figyelt kérdés

Tehát erre lennék kíváncsi, hogy ha egy tápnál megadják ugyebár wattban az "erősségét", ez a szám a max. leadható energiát jelöli-e, vagy a azt amennyit felvesz a hálózatból?


Pl. van egy gépben egy 300wattos táp, és a hardverek igényelnek 290 wattot. Ez önmagában oké, de a hatásfok miatt 370 wattot kellene felvennie a tápnak a hálózatról. Működni fog? A megadott szám ha jól gondolom a hardverek felé, tisztán leadott maximumot jelöli igaz?



2014. ápr. 24. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a max. felvett "áramot" jelöli.

Ezt meg kell szorozni a hatásfokkal, és úgy kb. megkapod, mennyit tud leadni.

(Azért kb. mert [ha jól tudom] a hatásfok függ a terhelés mértékétől.)

2014. ápr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy a max leadott teljesítménye, és ebből és a hatásfokból jön ki, hogy mennyit is vesz fel a konnektorból
2014. ápr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tengor ***** válasza:
65%
A legtöbb tápon a kimeneti feszültséget adják meg, amit maximum le tud adni. A felvétel ebből a hatásfokból számolható ki.
2014. ápr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is normálisabb esetben azt jeenti, hogy mekkora teljesítményt tud leadni az alkatrészek felé, így a konnektorból ennél többet is felvehet a hatásfok függvényében, de azt is figyelembe kell venni, hogy ez a megadott névleges teljesítmény az összes ágra értendő, úgy viszont nem valószínű, hogy le fogod terhelni az egységet, hogy mind a 3,3V, 5V és 12V ágak maxon pörögjenek. Legfontosabb a 12V ág, mert arról esznek a fő fogyasztók (CPU és a VGA).
2014. ápr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. én is így gondoltam. a fogyasztás nem érdekel különösebben, csak erre voltam kíváncsi, hogy a megadott szám a táp általi max felvehető vagy leadható energiát jelöli-e.


köszi

2014. ápr. 24. 10:16
 6/10 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok

Lehet, hogy tényleg úgy van ,ahogy mondjátok...

DE: pl. az nvidia oldalán egy adott kártyához mondjuk oda írják, hogy a TDP-je 65W, és ajánlott egy 350W-os táp. Akkor ennek mi értelme? Egy proci, egy alaplap, egy HDD meg egy ODD nem fogyaszt 285W-ot (remélem legalábbis)...


De lehet, hogy én értelemzem félre, akkor bocsi...


Tengor: kicsit összekeverted a fogalmakat, nem? :)

(feszültség: voltban mérjük, fogasztás/teljesítmény: wattban mérjük, hatásfok: egy szám vagy százalék...)

2014. ápr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 pinkpancser ***** válasza:
61%

Néha ráírják, hogy ez mit jelent (folyamatos vagy csúcs). De minőségi gépeknél többnyire a tényleges terhelhetőségét írják, olcsóbb gépekre pedig írnak egy számot aztán vagy annyi vagy nem. pl 400-as codegen táp nem kapcsolt be olyan géppel amit a 250-es FSP simán vitt.

De terhelésnél nem csak az összteljesítményt kell nézni, hanem a különböző feszültségekhez tartozó terhelhetőséget is (pl 300W táp nem fog leadni 300W-ot 5 volton). De rendes tápokra ezt is rá szokták írni.


[link]

2014. ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tengor ***** válasza:
#7, igen bocsi elírtam, úgy van ahogy mondod.
2014. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is köszi a felvilágosítást :)
2014. ápr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

"DE: pl. az nvidia oldalán egy adott kártyához mondjuk oda írják, hogy a TDP-je 65W, és ajánlott egy 350W-os táp. Akkor ennek mi értelme? Egy proci, egy alaplap, egy HDD meg egy ODD nem fogyaszt 285W-ot (remélem legalábbis)... "


Az vga gyártók oldalán mindig túlméretezik a tápot, mert nem vállalnak garanciát arra, ha pl a gyenge tápod miatt lesz valami galiba továbbá nem tudhatják, hogy milyen CPU és egyéb körítés mellett kívánják üzemeltetni a terméket, mint ahogy a tápegység minőségét sem tudhatják...éppen ezért kiírnak egy szép nagy számot. Aki tudja, hogy merre hány óra, annak ezeket az ajánlásokat nem kell figyelembe venni...

2014. ápr. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!