Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki megmondaná hogy a...

Valaki megmondaná hogy a HDD-m így fizikailag is könnyebb lesz?

Figyelt kérdés
a probléma hogy van egy 600gigás ilyen téglalap alapú fém valami.haver azt mondta ez a "HDD" szóval ez kb teli van de ha most törlök róla a laptopon keresztül akkor fizikailag is könnyebb lesz ettől a laptopom és fordítva is ha sok cucc van rajta nehezebb lesz a laptopom? Nem értek hozzá most kaptam ezt a gémer laptopot gépezésre.Köszönöm a válaszokat.

2014. máj. 23. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a fájloknak nincs tömegük/súlyuk, ezért nem lesz könnyebb. De ezt nem hiszem, hogy komolyan kérdezted. :D
2014. máj. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tengor ***** válasza:
2014. máj. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze. Egy kép akár 2 g tömegű is lehet. Tudtad ezt? Ezért van az, hogy az üzletemberek olyan görnyedten viszik a laptopokat. Nehéz. Ha telegyűjtöd a vinyót, nem kell konditerembe járnod! Súlyzózhatsz a géppel. Én is így gyúrok. 1 Tb HDD-t fullra tömtem, így a gépem 2,9 helyett 16,8 kg!
2014. máj. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 halalfalo ***** válasza:

Nekem 2 Tb-os (2048 GB) a HDD-m, és közel 30 Kg a súlya. A gép többi részével, és a RAM-mal együtt (mert ugye az is van kb 1 Kg) már lassan 40 Kg-os a gépem. Nagyon nehéz!

De ha kikapcsolom a gépet, a RAM tartalma törlődik, így kb. fél Kg-mal könnyebb.

2014. máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én is veszek még egy 1 Tb-s vinyót bele. Most bicepszre gyúrok. Kell a súly. A RAM- ot nem számoltam bele, mer bekapcsolt állapotban nem szeretem emelgetni, de az enyám 8 Gb, úgyhogy az biztos van 1.5 kg.
2014. máj. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hominida ***** válasza:
100%

A haverod vagy csak bolondot akart csinálni, vagy teljesen hülye.


Rengetegszer látom azt, hogy az emberek úgy gondolják, hogy a lemezen akkor lesz valami, ha ráírják. Hogy akkor lesz a tárolóeszköznek valamilyen tartalma. Tisztázni érdemes, hogy a memóriának és a merevlemeznek, floppy lemeznek is mindig a TELJES területe tele van írva adattal. Lehet, hogy csupa nullával, de az is adat, legfeljebb számunkra nem értékes. Ez bitnek két állapota lehet, ezt mindenki tudja, de ennek ellenére sokan hiszik, hogy van egy "üres" állapota is, holott az már a harmadik állapot lenne. Nincs üres tartalom, csak értéktelen vagy figyelmen kívül hagyható tartalom. A megfelelő byte-oknak megfelelő értéket adva lehet jelezni, hogy a tárolóban melyik területen van általunk kontrollált adat és melyik területen van úgyszólván véletlenszerű, értéktelen "maradék" tartalom.


Ebből következően a lemezeken, így a merevlemezen (HDD) is az új tartalom tárolása csak annyit jelent, hogy a tároló bitjeit a megfelelőre állítjuk be. A bitek egy részét ehhez az ellenkezőre változtatjuk, a másik részüket pedig meghagyjuk az aktuális állapotában. Persze mindezt programok végzik el helyettünk. Annak, hogy egy tűhegynyinél is sokkal kisebb ponton a mágneses térerő iránya merre mutat, nem fogja a súlyát megváltoztatni.


Ha kell, akkor még az is leszögezhető, hogy az a mágneses térerő, ha az egész lemez összes bitjét is egyformára állítjuk, finom műszerek nélkül érzékelhetetlen. Csak azért mondom, ha a mágnesesség valami káros hatásáról vagy a winchester agyformáló sugárzásáról támadna valakinek mindent leleplező ötlete.

2014. máj. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sőt ! az egész nehezebb lesz!

A számítógép 1-esekkel és 0-ákkal működik.

Már ránézésre is látszik, hogy a Nulla az dagadtabb, tehát nehezebb, mint a karcsú 1-esekek.

No hát ezért lesz könnyebb.

2014. jún. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jozsef88 válasza:

Ezért érdemes az akkumlátort is mindeig teletölteni ! Gondolom nézed F1-et ... már ott is kilóra , pontosan 100Kg energiával töltik fel ! És ahogy fogy el az energia , annál könnyebb lesz az autó is , ezáltal kissebb súly nyomja az aszfalthoz , ezért előbb kitud pörögni.

Szóval , tehát az akkumlátor is legyen mindig 100% -ra töltve energiával , igaz ez kb 3/4Kg csak , de lemerülten szinte súlya sincs . Szóval odafigyelni akkumlátorra is ;)

2014. jún. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!