Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csinálja ezt a router?

Miért csinálja ezt a router?

Figyelt kérdés
Ha előre lefoglalt ip címet használok, akkor szinte mindig lefagy a router. Webes menüje nem elérhető, net sincs. Újraindításra van szükség. TP-LINK TL-WR840N. A gyári fw-je ugyanaz, mint ami a tp website-ján is van, tehát nincs frissebb. Mitől lehet a lefagyás?

2014. máj. 27. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Ha előre lefoglalt ip címet használok, akkor szinte mindig lefagy a router."

És ha nem előre lefoglalt IP-t használsz, akkor nem? Miben nyílvánul meg a router "lefagyása"?

Milyen "előre lefoglalt" IP-t használsz? Milyen alhálózati maszkkal?


Többen is használjátok a routert? Ha igen, kábellel, vagy vezeték nélkül? Milyen alkalmazásokat futtattok (leginkább arra vagyok kívánvsi, hogy használtok-e valamilyen fájlmegosztó alkalmazást - például torrentet)?

2014. máj. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

- ha nincs előre lefoglalt, akkor tök jól működik minden

- abban nyilvánul meg... végül is amit leírtam, hogy megszakad a net és a webes menüjét sem lehet elérni a router-nek. Ahhoz, hogy elérjem, hogy működjön a router, ahhoz újra kell indítsam... sokszor. Szinte állandó jelleggel.

- úgy oszt ip-t a router, hogy 192.168.0.101 - 192.168.0.105. A router ip-je 192.168.0.1. Maszk: 255.255.255.0 mindenhol. 5 gép használja, 1-nek adnék fix ip-t a filmek, zenék miatt, ez amolyan NAS szerverként üzemel, ő lenne a 101. Tehát a kiosztott 101 - 105 tartományon belül mindig a NAS-é legyen a 101. Így értettem.

- 4-en használjuk a router-t. Ugye az 5. az előszobában lévő "NAS"

- nekem van csak latopom, azon lan és wlan is működik. Persze nem egyszerre. Mivel a laptop-om wifi-je nagyon lassú, ezért letöltéskor engedélyezem a kábelt, amúgy le van tiltva, vagy kihúzom és wifi-vel tolom a netet. Tehát igencsak felváltva.

- fájlmegosztás meg csak torrent van, illetve ugye az előszobai gép osztja a teljes D meghajtóját. Nem szoktuk terhelni, tehát, 4-en nem nézünk 4 különböző filmet arról az egy gépről hálózaton keresztül. :D


Na jó, nem lesznek rémálmaink, ha nincs lefoglalt ip, csak ha már tud ilyet a router, akkor szeretnénk kihasználni a lehetőséget, hogy a NAS-nak legyen fix ip-je. Igazából ennyi. Nem kergetünk nagy álmokat, hisz egy szerver-nek is fix ip-je van.

2014. máj. 27. 19:25
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja, hát igen. DHCP > Address Reservation menüben > MAC cím megadása és ahhoz egy "kívánt" IP. Így adtam meg a 101-et.
2014. máj. 27. 19:31
 4/13 anonim ***** válasza:

"- ha nincs előre lefoglalt, akkor tök jól működik minden "

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy egyszerre állítasz be fix IP-címet a gépen illetve állítasz be address resevationt a router DHCP-szerverében.


Vagy csak fix IP-címet állíts be a NAS-on - a DHCP-szerver által kiosztott tartományon kívül (tehát 192.168.0.2-től 192.168.0.99-ig); vagy csak address reservationt állíts be, és minden gépen legyen DHCP beállítva (én az előbbi metódust preferálom).


"fájlmegosztás meg csak torrent van"

Arra ügyelj, hogy a torrentkliens legyen kellően leszabályozva, mert a sok egyszerre megnyitott kapcsolat betölti a router NAT-tábláját, így nem lehet más alklamazást megnyitni mellette.

2014. máj. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen, ezekre odafigyelek. A NAS-nak nem állítok be fix ip címet. Én arra is gondoltam, hátha azzal szúrom el, hogy a router ugye 101 és 105 között oszt. A NAS megkapja mindig a 101-et. De lehet, hogy úgy kéne beállítani, hogy 102 és 105 között osszon csak, a 101 maradjon ki, az a cím az address reservation-be kerüljön be. Jó lenne vajon így??


Meg még egy kérdés, de ez csak úgy érdeklődésből teszem fel. Ha kikapcsolom a DHCP szervert a router-ben és kizárólag address reservation-t használok minden egyes géphez, az hogy néz ki? Normális lenne így a dolog? Lenne értelme? De inkább úgy kérdezem, hogy logikailag, fizikailag a router tudná ezt értelmezni és kezelni? Köszönöm!

2014. máj. 27. 20:36
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy ha egyetlen egy db lefoglalt ip nincs beállítva router-ben, akkor soha nem szokott gond lenni a torrent-tel, minden gép maximummal tölt le, már amennyit az internet szolgáltatás (40 Mbps) engedni tud. De nem akad be, nagyon gyorsan kezdi is a letöltést, nem lassul be és emellett net is simán szokott menni. De amint egy ip-t lefoglalok, ugye a nas számára a 101-et, már perceken belül "meghülyül" a router. :/
2014. máj. 27. 20:40
 7/13 A kérdező kommentje:
Kimaradt: Nem csak a NAS-nak, egyik gépnek sincs fix ip-je.
2014. máj. 27. 20:41
 8/13 anonim ***** válasza:

Az address reservation a DHCP-szerverhez kapcsolódik: tehát a DHCP-szerverben lehet megmondani, hogy ha egy adott MAC-című kliens kérne IP-címet (DHCP request) a DHCP-szervertől, mindig ugyanazt az IP-címet kapja (DHCP acknowledgement).


A fix IP-cím beállítás viszont független a DHCP-szervertől - ebben az esetben a kliensben kerül beállításra az IP cím, az alhálózati maszk, az alapértelmezett átjáró, és a DNS-szerverek.


Hogy ez a két rendszer ne akadjon össze, ezért javasoltam, hogy a DHCP által adott IP-címtartományon (DHCP pool) kívül érdemes fixen beállítani a NAS IP-címét. Például 192.168.0.2-nek 255.255.255.0-ás alhálózati maszkkal, 192.168.0.1-es alapértelmezett átjáróval és DNS-szerverrel (esetleg még másodlagosnak érdemes megadni a Google DNS-szerverét: 8.8.8.8 illetve 8.8.4.4).

2014. máj. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rendben, értem, köszi a válaszokat! :)
2014. máj. 27. 22:05
 10/13 A kérdező kommentje:

Helló, hadd kérdezzek még valamit. Mert kicsi káosz van a fejemben ezzel kapcsolatban. Szituáció most csak 1 géppel:

Számítógépem DHCP-s, nem fix, tehát ip-t kér. Router úgy van beállítva, hogy 101 és 105 között oszt ip-t. Address reservation-ben 1 db mac cím van, az én gépem és a 103 van neki kiosztva. Tehát ez csak egy szituáció. Kérdezem, hogy ez a beállítás jó így? Tehát így kell az address reservation-t használni?

2014. máj. 28. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!