Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopot vennék szinte mindenr...

Joker3393 kérdése:

Laptopot vennék szinte mindenre. Filmnézés, munka, játék, stb. Aggodalmam viszont, hogy Ethernet szabvány 10/100 van benne (LAN).35/15-ös netem van. Ez befolyásol valamit (akár játékban, töltésben)?

Figyelt kérdés

Ár-érték arányban a következőt találtam: Dell inspiron 3537. Szinte a célnak megfelelően számomra szinte minden rendben van. Viszont az "enter gomb" néha "shift" gomb, néha normál méretű (utóbbit preferálom). A másikat meg leírtam a konkrét kérdésben. 2 oldal, ahonnan lehet rendelni:

[link]

[link]

Ha van jobb javaslat ilyen ár körül, akkor azt is megköszönöm!



#ethernet #10/100 LAN
2014. jún. 25. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

A LAN / net miatt ne aggódj!


ad1:

10/100 as egy szabvány kártya. A kábelen bejövő netet maximálisan vagy 10Mbps-el, vagy 100Mbps-el kezeli. Vannak ennél erősebb kártyák is, de laptopba nem szoktak rakni.


ad2:

modem, vagy router, ami szétosztja neked a netet, szintén 10/100as Ethernet csatlakozókkal bír. Kábeles csatlakozásnál, ami UTP kábelt jelent, mivel mindkettő eszköz támogatja a 100Mbps-t ezért köztük az adatátvitel ezen a névleges maximális sebességen fog történni.

Tehát ki fogja tudni szépen használni a 35/15-öt


ad3:

Van wifi is azon a gépen.

A 802.11 b 11Mbps-t támogat.

A 802.11 g 54Mbps-t támogat.

A 802.11 n 74Mbps-t támogat.


Itt megint csak a router / modem szabja meg, hogy a rendszer milyen sebességgel tud kommunikálni. Ha a hálózati eszköz, amin bejön az internet szintén tudja a 802.11 g, vagy n szabványt (ami mai eszközöknél alap), akkor szintén csutkára ki tudod majd használni a netedet.

2014. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2014. jún. 25. 21:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy látom ezen az inspiron-on is még a 4 éve szériahibásként gyártott multitouchos touchpad van, amit a linux szépen lekezel, de a windowsos driver nem.

Ha a random dupla kattintás és a kurzor véletlenszerű rángatása előfordul, neked is lesz pár köröd, mire kicserélik, vagy feladod - mint én is - és veszel egy (rádiós) egeret a lapihoz. :)


A magyar billentyűs delleknél az enter szép, kétsoros. Az angol billentyűn 1 soros.


Azért érdemes megnézni, hogy minden billentyű megvan-e, ami neked kell. n5010-esen néhány gyárilag nincs meg, ezért külső billentyűt is használok :)

2014. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!