Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassú a számítógépem?

Miért lassú a számítógépem?

Figyelt kérdés
1,7Ghz proceszor,2x512ddr ram,80gb hdd.256mb videókártya.Alaplap NA EZ ÉRDEKES ! Egy kis papír csíkon az van írva,hogy KOB P4M266a NDMx mellette az alaplapon M925.Hiába telepítettem újra csak lassú.Nem kicsit hanem nagyon nagyon.A böngésző megnyitása is van hogy 10másodperc.A Bios is régi rajta 2001-es vagy 2004-es.XP van rajta.Tudom,hogy ezekkel az adatokkal jól kellene működnie.Már annyi mindenre gondoltam.Talán a ventilátor lenne gyenge,vagy az alaplap biosa régi,vagy az hogy az XP-hez megszűnt a frissítés.Megmondom őszintén nem tudom.Évekekel ezelőtt a P2-es gépem gyorsabb volt mint ez.Másikat nem tudok venni,és becsapni sem akarok vele senkit sem ! De ez így nem jó ! Segítségeteket kérem !

2014. jún. 26. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azzal hogy megszűnt a támogatás nem történt semmi!

Ne babráld a bioszt.

Rakd újra az xp-t és takarítsd ki a hardvert.

Nem kell semmien frissítés az xp-nek. Egy sp3-mas win xp simán elég. 32bit es.

Rossz driver is okozhatja.

Telepíts egy aida64-et.

Onnan gyűjts ki minden adatot és a szerint használj driverket.

2014. jún. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tengor ***** válasza:
HDSentinel mit mutat a winyóra?
2014. jún. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket már próbáltam.Driver robot programmal leszedtem,hozzá a drivereket.Valami melegedhet. :/ Szerettem facebook játékkal játszani,de sokszor egyszerűen leállt a játék.Közben ennek a gépnek vinni kellene sokkal komolyabb játékokat is,mint a facebook játék.DirectX 9-is telepítve van,és a videókártya drivere is,és mégis a filmeknél is gondolkozik.A monitoron a filmek sötétek.A videókártya NV PX5500.Lassan már fél éve szívok ezzel a géppel.Talán ha lenne egy eredeti alaplapi CD-m vagy ha feltudnám frissíteni a Biost akkor telepíthető lenne rá mondjuk egy Win7-es, az olyan sokan dícsérik.Úgy emlékszem volt nálam egy Win-7 es telepítő lemez,és valami olyan üzenet volt,hogy a gép nem támogatja.És most is azt tudom mondani,hogy egy 15éves P2-es gép gyorsabb mint ez.P2-esel tudtam filmet nézni.A böngészőre kattintva is egyből megnyílott az ablak,és nem akadtak a youtube videók.Nem akartam én ezt a gépet megvenni egyébként.Csak egy barátom ide hozta hogy én biztos megtudom csinálni aztán meg megrágalmazott hogy kivettem belőle biztos valamit mert rosszabb,na mondom jól van akkor.Mennyit ér neked ez a gép ? 15ezer mondta.Tessék itt a pénz én nem veszekszem veled ! Azóta már nem vagyunk úgy barátok,csak éppen köszönünk.
2014. jún. 26. 09:37
 4/11 A kérdező kommentje:

Tengor kérdésére a válasz:

A Teljesítmény 70%

Kondíció 100%


A merevlemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 336 alkalommal.Amennyiben hirtelen fagyás,újraindulás tapasztalható,érdemes adatkábelt cserélni (ajánlott minél rövidebb 80eres SZALAGkábel használata) A merevlemez UDMA mód 2-ben üzemel,mely a sebességet korlátozza 33Megabájt/másodpercre.Javasolt 80eres szalagkábel használata ha a vezérlő ennél gyorsabb átviteli sebességet is biztosít.

2014. jún. 26. 09:44
 5/11 Tengor ***** válasza:
15-ért ezzel jól behúztak. Én elvinném egy szakihoz, aki nem programmal telepít drivereket. Hátha ő tud vele valamit kezdeni.
2014. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én tudok mindig otthon lenni,és a srác akitől (kényszerből megvettem) azt elszokta Apám hívni fát vágni,kaszálni stb.Ha összeveszem vele,akkor Apámmal toltam volna ki,mert az ő segítő emberét sértem meg...
2014. jún. 26. 09:52
 7/11 A kérdező kommentje:
javítás=nem tudok mindig otthon lenni.Kapkodtam,gyorsan írtam
2014. jún. 26. 09:53
 8/11 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a meóriával (RAM) vagy a vinyóval van baj ...talán próbáld meg kicserélni őket
2014. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát pedig a fekete kép az driver miatt szokott lenni.

Írd be a futtatásba hogy dxidag. Majd ott keresd meg a videókártyád részét.

Nézd meg minden be van e kapcsolva.

Esetleg vedd ki a biosz elemet egy 20 percre.

A youtube videók jó hogy szaggatnak.

Az új flash player kegyetlen a régi egy magos prociknak.

Ebből az adobe flash palyerből szerezz be egy régebbit. Azt hiszem a 6 ami jó lesz. Ha ezt megcsinálod 100% hogy nem fognak a videók szaggattni.

A feladat kezelőben megnézhetnéd nem e tekeri valami nagyon a procit. (Youtube alatt a legujabb flash playerel biztos 100%-on hajta a procit,de azon kívül gondoltam.)

Valami melegszik porold ki, pasztáz újra mident.

Ha van integrált vga próbáldi ki azzal is.

Az automatikus frissítéseket meg kapcsold ki.

A vga drivert meg kézileg cseréld le másikra.

Ha ezután is jelentkezik a hiba akkor lehet a gpu melegszik annyira.

2014. jún. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kata kata ***** válasza:
Avval az 1.7 Ghz procival sokra nem mész.Főleg ha celeron.
2014. jún. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!