Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit szóltok ehhez a tervezett...

Mit szóltok ehhez a tervezett "gamer" konfigurációhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Meglévő "gamer" gépemet szeretném felfejleszteni egy olyan erősebb középkategória szintre. A mostani már eléggé öreg,vannak benne 5 éves komponensek is. Utoljára komolyan 2011-ben lett felfejlesztve,azóta kisebb dolgok változtak.

Összességében azt szeretném kérdezni a nálam ezen a téren okosabb emberektől,hogy mit gondolnak ezen a "fejlesztési csomagon". Mennyire tartjátok jónak? Szerintetek kibírna 3-4 évet úgy,hogy az akkori játékokat is elvigye? Szeretnék 150.000Ft körül maradni és én egy pár óra kutatás ezt a "csomagot" találtam(alaplapot muszáj lesz cserélnem,mert a réginek elavult a foglalata):

Alaplap: ASRock Fatal1ty Z87 KILLER

Processzor: Intel Core i5-4670 3,40GHz (ehhez annyit,hogy tudom,hogy van K verzió is,amit overclock-olható,de ahhoz nem értek és nem tudom,hogy mennyire érné az meg és mennyi pluszt adna,megérné inkább azt venni?)

Videokártya: Asus GTX660-DC2OCPH-2GD5


A mostani öreg konfigurációm,amivel már súlyos bajok vannak játék téren(alacsony FPS 2013-2014-es játékoknál,minimum beállítások mellet is):


Alaplap: ASrock M3A790GXH/128M

CPU: AMD Phenom II X4 Black Edition B55 3.2GHz

GPU: AMD Radeon HD 5750 1GB

+amit nem tervezek lecserélni:

6GB RAM, FSP Hexa 500W, WD Blue WD5000AAKS 500GB HDD,valamilyen LG CD/DVD író/meghajtó és maga a ház.


Operációs rendszer: Windows 8.1 Pro x64


Tehát akkor még egyszer azt kérdezném,hogy mit gondoltok a felsorolt alkatrészekről én pozitív dolgokat olvastam és néztem más terméket is és a végén ez maradt. Jó lenne ez? Vagy van más ötlet,ajánlat esetleg? Nekem főleg az ár/érték arány számít,illetve az,hogy a 150.000 körüli keretet ne lépje túl.


Köszönöm a válaszokat előre is.

További szép napot!



2014. júl. 8. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
ha nem k-s procit veszel, akkor felesleges a z87es alaplap, h97-et vegyél hozzá, és egy jobb vga-t, r9 280 pl, vagy 270x
2014. júl. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ. Akkor ehhez mit szólnál?

Intel Core i5 4670

Gigabyte R9 280X GV-R928XOC-3GD 3GB GDDR5


Ez kerülne 154000-be.


Viszont lenne még kérdésem: Elég lesz az 500W-os tápegység ehhez komoly konfighoz?

2014. júl. 9. 09:49
 3/4 A kérdező kommentje:
+hozzá a Asrock Fatal1ty H97 Performance
2014. júl. 9. 09:49
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem az oké úgy
2014. júl. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!