Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rj45 - wifi adapter? Létezik...

Rj45 - wifi adapter? Létezik ilyen eszköz? Bövebben lent.

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: az internet kàbele az emeleten "jön" be a lakàsba, onnan elösször a modembe, majd a routerbe megy. A földszintre 3 lan kàbel megy le. A cèl az, hogy wifi hàlózat legyen a földszinten, vagyis inkàbb egy rèszèn. A födèm petsze jó vastag vasbeton ès nem szeretnènk a jelenlegi routert bàntani, ami persze csak "madzagon" tudja osztani a netet. Az jutott az eszembe, hogy nem lètezik-e olyan eszköz, ami a földszintre lejövö egyik rj45-ös csatlakozóból tud wi-fi jelet elöállítani? Létezik ilyen vagy a földszintre is kell egy router, ami wi-fis, így az emeleti vezetèkes router által szètosztott jelet tudnà tovàbb osztani wi-fin keresztül? Ebben a tèmàban vàrom az ötleteiteket, fö szempont, hogy ne legyen dràga. Elöre is köszi a válaszokat.

2014. júl. 27. 21:40
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
Létezik ilyen eszköz igen, Access Point névre hallgat.
2014. júl. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 soccerway ***** válasza:
igen lentre kell egy wifi router.
2014. júl. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt zavar alakulna ki a kérdező elméjében: Egy access pointként működni képes wifi router is jó! :D

Jelenlegi routered?

G.

2014. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hú köszina gyors vàlaszokat, sajnos nem tudom milyen a jelenlegi routerem... Nem vagyok otthon és nem tudom megnèzni. Kicsit keresgettem a neten, és ezt találtam: [link]

Ha jól értem akkor ez az eszköz megfelelne nekem, igaz?

2014. júl. 27. 22:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán.

Inkább valami occsó' TP-Link router kéne neked, P.O.C. majd talán lesz oly kedves és ír egyet.

G.

2014. júl. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm, egyèbkènt a belinkelt eszköz ezt nem tudja? A leírásában mintha olvastam volna valami ilyesmit...


Ha a meglèvő vezetèkes routerre màsik (wifis) routert kötök akkor ezek nem fognak "összeakadni"? Bocsi az èrtetlenkedèsèrt, de nem vagyok otthon hàlózat tèmàban.

2014. júl. 27. 22:47
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

Nem is tudja, 3G/4G router a fő funkciója és drága is.


Asus RT-N12 D1 (~8 eFt) vagy ZyXel NBG-418N (~6 eft). Mindkettőnek van Wi-Fi router, Access Point és jelismétlő funkciójuk is. Nem nyúlsz egyikkel se mellé.


Ha ha kisebbre, kompaktabbra vágysz akkor TP-Link TL-WR710N (~ 5 eFt).


Üdv.

2014. júl. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ!
2014. júl. 28. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!