Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC vagy PS4 - melyiket miért/v...

PC vagy PS4 - melyiket miért/vagy miért nem ajánlod?

Figyelt kérdés

Két hete / vagy talán több

foglalkoztat egy bizonyos kérdés! PC vagy PS4 (?)

Eddig (!) még nem sikerült eldöntenem melyiket válasszam és miért.

Ha nem bánjátok felvázolom röviden:


Vegyünk egy alapgépet (PS4) ennek az ára 120.000 Ft. Minden bizonnyal (ha már egyszer megvettük) használni is szeretnénk ezért kénytelenek leszünk választani hozzá egy játékot. A játékok ára szintén eltérő 6.999 Ft - 20.999 Ft (az ár meglátásom szerint nagyban függ a "játékhírnevétől"Wink.

Ha már új generáció nem spórolhatunk a képi megjelenítéssel sem. Vegyünk egy alap TV-t (Full HDTV, 82cm) körül-belül 75.000 Ft.


Tehát van egy alapgépünk 120.000 Ft-ért, egy játékunk 16.999 Ft-ért

és végül de nem utolsósorban egy TV készülékünk 75.000 Ft-ért. Adjuk csak össze!


A végösszeg 211.999 Ft. Gondolom senki nem annyira "elvetemült", hogy egy játékkal játszana élete végéig ezért az első játékunk végigjátszása után (!) kénytelenek vagyunk új játékot vásárolni szintén 16.999 Ft-ért. Ugye nem elég két játék ezért nyilván a későbbiekben beruházunk még egyre aztán még egyre és így tovább. Ha csak AAA címet vásárolunk és veszünk 10. db játékot (16.999 Ft) áron az 169.990 Ft úgy gondolom egy átlag "gamer" egy év alatt bőven végigjátszik 10 játékot.



211.999 Ft elég arra, hogy összerakjunk egy egész korrekt PC-t.

Továbbá ha megnézzük PC-re egy játék 8.000 Ft - 15.000 Ft (efelett még nem láttam PC-re játékot kivéve Collector's Editionok)


211.999 Ft ugye nem tartalmazza a monitort, egeret, billentyűzetet, hangfalat/headsetet de - véleményem szerint - ezekből a kiegészítőkből sem kell mindig a legdrágábbakat megvásárolni. Egész "pofás" egér, billentyűzet szettet vehetünk 10.000 Ft-ért. Ugyanennyiért szintén kapható remek hangfal/headset.

Monitort már 30.000 Ft-ért kaphatunk. Úgy gondolom TN paneleset nem érdemes vásárolni. Ajánlatos az IPS panellel ellátott készülékeket megvásárolni.

Windows 8 ára 21.000 Ft.


Lehet eleinte egy picivel drágább befektetés egy PC összeállítása de (!) idővel megtérül.


Ami a konzolok mellett szól exkluzív címek.


Ti mit gondoltok?



2014. aug. 13. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ember el kell döntened hogy mivel akarsz játszani illetve van-e kereted a játék vételre ...


HA wow,lol,dota2 ... és egyéb játékok érdekelnek akkor pc ha multi platformos játékok akkor konzol !! Mi nem tudjuk te mivel játszol !!

2014. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy mit vegyek. Hanem azt, hogy Ti mit gondoltok. Értelmezd már a kérdést mielőtt válaszolsz.
2014. aug. 13. 12:39
 3/12 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen PC-t választanék. Engem élvezettel tölt el, ha összerakhatom, fejleszthetem kedvem szerint a gépem, illetve a játékok nem csak olcsóbbak, de vásárlás előtt jó sokáig kis is próbálhatod őket.(khm)
2014. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amint már észrevetted ez a kérdés inkább egy magad megnyugtatására írt kérdés.Ha figyelembe veszed hogy a PC nem csak játékra való és nem csak legális forrásból származó játékok futtatására alkalmas valamint ha elavul nem kell az egészet cserélned mint a konzolnál akkor egyértelmű a válasz.

Az általad említett összegből csinos kis gépet lehet összerakni.

2014. aug. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 halalfalo ***** válasza:

Én is PC-re szavazok. Egy jobb I5-ös, 8 gb RAM-os, R9 280-as gép kijön mondjuk 180 ezerből, hozzá monitor 35 ezer, egér és bill füles 20 ezer.

Egy ilyen géppel ultra-high beállításokon ellehet játszani. 3 év múlva is kb mediumon (azért nem vagyok jós :D)

3 év múlva 60 ezerért mehet bele egy új videokártya, és akkor 5 évig kihúzod egy videokártya és esetleg egy RAM bővítéssel úgy, hogy a medium szintet tartani tudod, de eleinte ultra-high lesz.

Ez legyen kb 300 ezer.


Konzol:

Alapgép 120 ezer. Azért csak vesz mellé az ember még egy kontrollert 15 ezer.

Ha játékonként csak 3 ezer Ft-tal drágább a konzolos verzió, mint a PC-s, akkor az 30 játék esetén már plusz 90 ezer Ft a konzolnak. (30 játékot csak vesz 5-6 év alatt az ember) Ha jóféle IPS paneles monitort számoltam a PC-hez, akkor illendő volna jobb TV-t is nézni, ami 100 ezertől kezdődik, de számoljunk csak 75 ezret.

Most 300 ezernél tartok, és még nem számoltam bele az 5-6 évig fizetendő multiplayert.

2014. aug. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 BM-Striker ***** válasza:

A válasz mindkettő.


Vannak olyan játékok, amik csak pc- jók, vannak olyanok, amik csak PS4-re vagy egyéb konzolokra vannak.



Én azt javasolnám, hogy vegyél egy PS4-et egy olcsó, de fejleszthető PC-t.


(Z97-es lap, 4gb ram, Corsair CX430, Pentium G3220, használt HD7770 VGA)



Ezzel minden játék menne 720p medium-on legalább.

2014. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 halalfalo ***** válasza:
BM-Striker-nek tulajdonképpen igaza van. Az a legjobb, ha van mindkettő, de ezt sokan (pl. én) nem tehetik meg.
2014. aug. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Konzolnál miért nem említi senki a psn+ amikor 1 éves előfizetés ad jó pár játékot 15e ért


Bár én is pc-t vennék inkább

2014. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyjából összeraktam egy PC-t. Igaz több mint 211.999 Ft.

Processzort még nem tudtam eldönteni ebből kifolyólag még! az alaplapot sem. :D


Érdemesebb i5 helyett i7 processzort venni ha min. 5 évig nem akarok PC-t újítani?

i5 4670k helyett i7 4820k/vagy inkább i7 4770k?

Alaplapnak egyelőre nem tudom, előbb el kellene döntenem a processzort (2011-es jobban megérné mint a 1150-es?)

Videokártya egyelőre egy ASUS 7870 2GB lenne idővel cserélném 2x R9 280X-re.

RAM egyelőre 8GB később 16GB/vagy akár 32GB

HDD 1-2TB között SSD 120GB OP. rendszernek.


Szerk: vagy inkább vegyek egy ilyet?

[link]

2014. aug. 14. 11:04
 10/12 A kérdező kommentje:

Az OKOK ami miatt inkább PS4-felé húz a szívem:


Destiny

Division ("elméletileg" jön PC-re de aztán ki tudja)


meg úgy általában az újabb játékot... egyáltalán jönnek PC-re? Mass Effect 4, Fallout 4, stb.

2014. aug. 14. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!