Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet-e 5.1-es hangfalszettet...

Lehet-e 5.1-es hangfalszettet rákötni Laptopra?

Figyelt kérdés

A laptopom: HP compaq nx9020

Az 5.1-es : Millenium mn9710


2010. jan. 16. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Részletesen nem ismerem a laptopot de ha 5.1-es hangkari van benne akkor simán.
2010. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nekem csak két csatlakozóm van a gépem oldalán. Egy rózsaszín meg egy zöld. Az 5.1-es nem meg ugye 3 kell(rózsaszín,kék(vagy sárga), és egy zöld). Meg lehet-e oldani úgy hogy egy elosztót dugok a zöldbe?
2010. jan. 17. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ebbe nincs 5.1-es hangkártya. Elvileg a 5.1-esen szoktak lenni stereo bemenet, vagy adnak hozzá átalakított (de ettől nem lesz 5.1 a hang, csak szólni fog). Ha kell 5.1 szerintem vegyél egy USB-s hangkártyát
2010. jan. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és az kb. mennyibe fog kerülni?
2010. jan. 18. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:
kb 10 ezer forint. de nekem van házigyártmányú 4.2 esem hangkártya nélkül XD
2010. jan. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nos az 5.1-es hangzás kicsit bonyolult dolog.

A laptopodon,ha van SPDIF kimenet (bár ahogy láttam vmi port replikátor kell hozzá) ,akkor olyan erősítő/hangszóró szett kell,aminek van SPDIF / AC3 inputja.És akkor is valószínű,hogy csak a dvd-k szólnak majd 5.1-ben.

Ha a mostani szetted erre nem képes, érdemes körülnézni ilyen téren, vagy másik megoldás lehet az,hogy külső hangkártyát veszel,amit usb-n keresztül tudsz csatlakoztatni.

Ha játékoknál akarsz 5.1 digi kimenetet,akkor olyan hangtárcsa kell,ami dolby digital live encoderes.

:)

2010. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehetetlen A laptopon az a "zöld meg a rózsaszin" csatlakoztató a fülhalgatóra és a mikrofonra szolgál az csakis akkor lehet hogyha van egy jó alaplapod és egy jó hang kártyád mert azon hat csatlakoztató szokott lenni.És ezt nem lehet átalakitani semmi én azt ajánlom hogyha nem akarsz valami nagy dolgokat csinálni akkor megfelel a laptop de ha játszani meg 5.1 es filmet,játékot játszani akkor egy asztali gépet és azt lehet bőviteni is
2010. jan. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2010. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!