Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől van az, hogy az egeremen...

Mitől van az, hogy az egeremen minél nagyobb DPI-t állítok annál rosszabb a pontosság?

Figyelt kérdés

Nagy DPI-nél látom,hogy nagyobbat ugrik és ez fps-nél nagyon idegesítő.

Kisebb DPI pontosabb viszont akkor meg lassabb.

Erre mi a megoldás?

Egér hiba?



2014. szept. 13. 18:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ennyi, ez így van nem lehet rajta változtatni, ha nagyobb DPI akkor érzékenyebb.
2014. szept. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Én három napig konfigoltam a mostani Roccat Kone XTD egeremet, mire 6400 dpi mellett tökéletes eredményt értem el vele. Egy Logitech MX518 optikairól kellett áttérnem erre, baromi nehéz volt, de most már minden rendben. Ha pontosan szeretnél célozni, akkor minden mást húzz le windows egér sebesség, külön egér sebesség állítás, ha van és akkor mehet feljebb a dpi, hogy pontos is legyen.
2014. szept. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Remeg a kezed...

Masik egerpad, esetleg nehezebb eger.


Es kapcsold le az egergyorsitast.

[link]

2014. szept. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

"ha van és akkor mehet feljebb a dpi, hogy pontos is legyen."

A DPI egyenlő pontosság? Jézusom.


A fenti jelenség meg természetes. Magadnak kell megtalálnod a megfelelő értéket. Nekem ez 400 dpi, van akinek 3500.

2014. szept. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy jézusom? A DPI az egereknél a jobb mintavételezést jelenti az adott felületről. Ha több ponton érzékel az egerem, akkor pontosabb is, mintha egyébként kihagyna párat. Ezt be kéne látni.
2014. szept. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nincs mit ezen belátni, attól semmivel se lesz pontosabb, hogy 2,54 cm-en több pontot érzékel. Ott a 400 dpi-t tudó MS WMO 1.1, a legtöbb egérnél jóval pontosabb(ezt köszönheti a remek DSP rátájának speciel).
2014. szept. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy olyan őskövület egér már semmire sem jó, csak netezni. Elég amatőrnek kell lenni ahhoz, hogy egy olyan egérrel nyomulj.
2014. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Tényleg pontosabb lett úgy,hoga lehúztam a vezérlőpultban az egérsébességet.A DPI-t meg maxra tettem,így már tűrhető.
2014. szept. 14. 18:31
 9/13 anonim ***** válasza:

# 7

Profi játékosok is használják, használják mai napig. Elég amatőrnek kell lenni hogy kiadás dátuma és kinézet alapján ítéld meg. :)


Olvasgass:

[link]

2014. szept. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem csak a kiadás dátuma miatt hulladék, hanem azért is, mert csak 400 dpi. A tescoban vásárolt zacskós egér is pontosabb, mint ez. Azért a több ezer dpi-t (8200 történetesen), meg a legkorszerűbb technológiákkal felszerelt egeret ne hasonlítsuk össze egy microsoft egérrel, mert nincs értelme. Versenybe sem szállhat vele. Lehet, hogy aki évek óta használja, az úgy megszokta a súlyát és a formáját, hogy nagyon megy vele neki, de attól még akkor sem lesz pontosabb, mint 400 dpi. Egy golyós egérrel is lehet nyerni, de nem mindegy, hogy mennyit kell szenvedni azért, hogy sikerüljön. Én azt mondom, hogy nem kellene hátat fordítani az új technológiáknak és be kéne látni, ha valami jobb a réginél.
2014. szept. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!