Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom leellenőrizni,...

Hogyan tudom leellenőrizni, hogy a Laptopom azt a teljesítményt nyújtja-e, mint ami elvárható lenne tőle?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam totális IT analfabétának, de egyszerűen brutális, hogy milyen lassú a gépem friss telepítés és mindenféle driver megléte esetén is.


Toshiba L850 1p1 - Win 8.1 tehát nem egy kutyaütő kombóról van szó szerintem mégis...Megnyitok egy mappát és van hogy egy percet kell várnom míg egyáltalán megjelennek benne a dolgok. Másodpercekig eltart mire a jobb gombra reagál... Nagyon bosszantó. Vírusírtót nem szoktam használni mert csak feleslegesen lassítja a rendszert (és jelen esetben friss telepítésnél kicsi a valószínűsége a vírusnak). Próbáltam gyanús folyamatok után kutatni, de nem fut semmi olyan, aminek nem kellene (azt gondolom mondanom sem kell, hogy semmi reklámprogram, accuweather vagy bármi szarság nincsen).


Köszönöm előre is, ha segítetek!



2014. szept. 13. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én első körben azért gyanakodnék vírusra. Tedd fel a malwaresbyte antimalware vírusirtót, az ingyenes verziónak nincs aktív védelme, manuálisan kell lefuttatni ha eszedbe jut. Zárjuk ki ezt a dolgot.


A másik ok a merevlemez lehet. HDSentinellel kondíciót nézd meg, CrystalDiskMark-al csinálj egy tesztet és hasonlítsd össze a neten található hasonló vinyók sebességével.

2014. szept. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Elkeseredettségemben már arra is gondolok, hogy bejátszom a vírusírtót...


A vinyót megnéztem sentinellel, semmi nincs túlmelegedve, 100%-os a kondíció. Sokan azt állítják, hogy SSD sokat javítana. Rendben, ez tény, de korábban is használtam hagyományos winchestert (csak akkor nem laptoppal), sentinel szerint túlmelegedve, borzasztó kondíciókkal és ilyen gondjaim nem voltak... Töredezettségmentesítés is volt. Felhő szolgáltatások kikapcsolása esetén is fennálnak az anomáliák.

2014. szept. 13. 19:07
 3/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem a diskmarkot. seq résznél 68.33 és 67.99 az értékek, notebookcheck szerint 78.982 és 77.67. Többi érték stimmel. Nagy eltérés ez? Nem értek hozzá.
2014. szept. 13. 19:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Futtasd le a vírusirtót. Szerintem ott lesz a gond. Lehet, hogy friss telepítés, de a meglévő fájlokkal is átvihetted.
2014. szept. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ahogy azt sejtettem, nem talált semmit a vírusirtó.
2014. szept. 13. 19:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Biztos kell neked a win 8?
2014. szept. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én szerettem a 7-et is, de úgy gondoltam a 8.1 jobban kiaknázza a teljesítményt. Tévedés?
2014. szept. 13. 20:06
 8/11 pinkpancser ***** válasza:
Vírusírtót biztosan vírusmentes rendszerről indíts (pl live)! Ha egy vírusos gépre telepíted akkor nem biztos, hogy megtalálod.
2014. szept. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esetleges lehetoseg, halozati aramra is kotve is lassu? Nem lehet, hogy a energiatakarekossagi beallitasok lassitjak le ennyire a rendszert?
2014. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Illetve, masik otlet - a lassu mappamegjelenes es a lassu jobb click lehet a rossz videokartya drivertol is.

Tehat, mielott foldhoz vagod az egeszet, probald ki egy masik vga driverrel, es w7-tel is.

2014. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!