Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol tudom megnézni, hogy...

Hol tudom megnézni, hogy mekkora merevlemezt kezel az alaplap rendszer winchesternek?

Figyelt kérdés

Ugyanis van egy alaplap amihez egy 1 Tb-os winyót akartam használni rendszermeghajtónak, hiába a particionálás ugyan úgy nem kezelte. Valami hibaüzenetből tudtam meg hogy ezzel lehetett a baj. a 80gbos simán ment vele.

Hol tudom megnézni, hogy mekkora a max amit használhatok? Nem találtam olyan leírást ahol ezt is megemlítik.


Ez az alaplap neve:

Gigabyte GA-G31M-ES2L


Köszönöm!



2014. szept. 15. 21:20
 1/7 BM-Striker ***** válasza:

Ennek kezelnie kéne minden SATA és PATA HDD-t.


Más lappal ment?

2014. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó régi alaplap lehetett amivel nem ment 1TB -os HDD...

Régi még talán Pentium III. korában volt ez gond, ahol az LBA bekorlátozta.

2014. szept. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"Kéne". De valamiért nem kezeli. Logikai meghajtóként viszont szerintem elfogadja. 500 GB-al próbáld.
2014. szept. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egy újabb G41M-mel már hibátlanul azonnal elsőre ment.

Ezzel pedig hiába formáztam, hiába particionáltam, semmit nem engedett. Betettem másik alaplapra, azonnal elsőre tökéletesen működött.

És ez az alaplap is működött, simán működött ez is 80Gb os paata csatis winyóval. Az 1Tbos sata-s.

2014. szept. 15. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:

GPT partíció tábla lehetett az 1TB -oson.

Az ilyet is lehetne törölni, és formázni csak a windows nem mindig képes rá telepítőből.

2014. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egy ez bolti WD REd 1Tbos szinte teljesen új.

És mivel lenne érdmes próbálnom leformázni egy másik windows rendszerrel futó gépben, hogy hátha működni fog utána visszatéve g31-es laphoz rendszermeghajtóként?

2014. szept. 15. 21:47
 7/7 BM-Striker ***** válasza:

Frissíts BIOS-t a lapon.


Lehet, hogy ez a verzió még nem kezeli a GPT táblát.

2014. szept. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!