Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Linux indítása CD-ről?

Linux indítása CD-ről?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol, hogy a linuxot lehet cd-ről indítani..

Hogy lehet?



2014. okt. 6. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Berakod a CD-t és bootolsz róla.
2014. okt. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha windows van alapból a gépbe, akkor nem tesz kárt semmiben?
2014. okt. 6. 15:36
 3/11 A kérdező kommentje:
És, ha bebootoltam, elindult a linux, akkor kivehetem a CD-t..?
2014. okt. 6. 15:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tesz kárt.

Nem veheted ki.

2014. okt. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, és hogyha leállítom a gépet, akkor hogy tudom újra elindítani a windows-t, hogyha nem bootolom be a CD-t?
2014. okt. 6. 15:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Az Ubuntu leállítás során kéri, hogy nyomj egy Entert, miután kivetted a lemezt. Akkor kiveheted.
2014. okt. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

értem, ha kérdés lesz, még írok :D


és gondolom, hogyha kivettem a lemezt, akkor újraindítom, és akkor windows indul..

2014. okt. 6. 15:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha live módban (tehát telepítés nélkűl) használod a Linuxot, akkor lesz egy-két kellemetlenség, pl. hiába állítod be a magyar nyelvet, angolul jelennek meg a programok, lassú lesz stb. Rakj fel egy Virtualboxot vagy VMware Playert és abba telepítsd a Linuxot, itt nem baj ha valamit elrontasz, mert egyszerűen letörlöd és újból felrakhatod.
2014. okt. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A virtualbox miatt azért félek, mert hogy a winchester-ből elvesz néhány GB-t, és nem tudom, hogy visszaadja-e, vagy hogy működik..
2014. okt. 6. 16:27
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A virtualbox ugyanolyan mint bármelyik program, nem foglal el sok helyet. Ha beleraksz egy Linuxot, az már tényleg sok helyet foglal el, kb. 4-6 GB, de bármikor letörölheted minden következmény nélkül. Ez benne a jó. Kipróbálhatsz 10-15 Linux disztribúciót, és amelyik tetszik, azt rakod fel élesben. (meg látod hogy zajlik a telepítés, nem fognak meglepetések érni.)
2014. okt. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!