Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Le tudok úgy menteni adatokat...

Le tudok úgy menteni adatokat sérült HDD-ről, hogy kiveszem belőle a merevlemezt, és beteszem egy másik vinyóba?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy teljesen szétszedek 2 vinyót, és kicserélem a bennük lévő merevlemezt. Működne ez így?
2010. jan. 23. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Otthon semmiképpen.

Bármilyen szennyeződés tönkreteszi mindkét merevlemezt,amint szétszeded.Nem véletlenül vannak pormentes tokban.

Esetleg lesz 2 sérült vinyód :)

2010. jan. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem működne. A winchester belsejében vákum van, otthoni körülmények között nem tudnád berakni egy másik házába, hogy az működőképes legyen.
2010. jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
OK, köszi, akkor nem próbálkozom.
2010. jan. 23. 14:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vákuum ugyan nincs, de pormentes levegő igen.
2010. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudtam hogy vákuum van benne, de már nem te vagy az első akitől azt hallom hogy még sincs vákuum. Lehet hogy azért csak teszek egy próbát, aztán megírom ide hogy sikerült.( van egy csomó régi HDD-m :)
2010. jan. 24. 11:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal az olvasófej egy légpárnán siklik a lemez fölött, ami ugye vákuumban nem volna lehetséges. A HDD szétszedését nem ajánlom otthon... hacsak nem kell egy új papírnehezék ;-)
2010. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hintalow ***** válasza:

Az egész attól függ, hogy mi a baja a vinyónak.

Más gépbe szerelve, másodlagosként sem érzékeli a gép? Mert úgy esetleg lementhető lenne.

Ha nem akkor tudni kellene, hogy mi a baja. Ha elektronika hibás, akkor az cserélhető, mert ugye kívül van az eszközön, de csak egy ugyanolyan tipus, ugyanolyan szériájára, tehát mindenben meg kell hogy egyezzenek.

Ha a motor, olvasófej, esetleg a tányérok betegek, akkor bizony bukó, mert itt is minimum egy ugyanolyan hdd kéne a cseréhez, viszont ez olyan körülményeket kíván, amit otthon nem tudsz biztosítani.

Ilyen reménytelen esetekben csak az erre szakosodott cégek (Kürt és társai) segíthetnek, viszont ők horror árakon dolgoznak, nem nagyon éri meg magánsemélynek.

2010. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. PC-ket szerelgetek meg építek itthon, adatmentéssel is foglalkozom, de csak a törölt adatokat tudom helyre állítani. A teljesen sérűlt,(pl: földre leejtett"aztán meghalt") hdd-ket is szeretném megmenteni. Azt hittem hogy így valahogy meglehet.
2010. jan. 24. 20:04
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A múltkor láttam egy riportot a Kürt-nél. Volt egy raktáruk tele régi vinyókkal, mind különböző típus. Sima barkácsolással nem sokra mész, ehhez rengeteg dolog kell (pl. "tisztaszoba"), de nem vagyok otthon a témában. Írj nekik, hátha van felvétel.
2010. jan. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
OK! Köszi
2010. jan. 26. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!