Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem használja a processz...

Miért nem használja a processzort nagyobb teljesítményen?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy nem pörög fel a processzor. Egy I5-4210H-ról van szó. Bekapcsolásnál is lassú a gép, de ha pl. megnyitok egy játékot full grafikán meg megy mondjuk a böngésző vagy valami, akkor sem megy 15% fölé a cpu használata. Délelőtt nem is zavart, mert jól ment a játék szaggatás nélkül, de most valamiért neki állt rendesen akadni és nem tudom, hogy mi lehet a baja. A program affinitásánál alapértelmezetten be volt állítva, hogy használja az összes magot, nem piszkáltam. A vírusirtó illetve windowsd update ki van kapcsolva. Nem tudom mi más zavarhatja még a szegény lelkét, hogy nem hajlandó nagyobb teljesítmény produkálni. Mi lehet a probléma és annak megoldása?

2014. okt. 16. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:

annak csak orulj h nem terheli nagyon a procit :)

a jatek szaggatasanak lehet mas oka is, mondjuk HDD vagy RAM esetleg ha free virus irto van az is szokott szorakozni

2014. okt. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pár napos a gép. Kikapcsoltam, újraindítottam. 1Tb-os HDD, 8Gb Ram. Most nézem, hogy feladatkezelőben azt írja, hogy 3Gb/6,4Gb a Ram, miért nem 8-t ír?
2014. okt. 16. 20:17
 3/7 anonim ***** válasza:

milyen windows van? ha 6-ot ir akkor feltetelezem, h 64 bit-es

ebben az esetben viszont nezd meg a bios-t

2014. okt. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A jatek nem fogj maxon hasznalni minden alkatreszt, altalaban van egy szuk keresztmetszet, leggyakrabban ez avideokartya. Hiaba tudna a proci tobbet szamitani, vagy ferne el tobb adat a memoriaban, ha a monitorodon ugysem lehetne azt megjeleniteni mert a videokartya nem tudja eleg gyorsan lerenderelni.
2014. okt. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

" Most nézem, hogy feladatkezelőben azt írja, hogy 3Gb/6,4Gb a Ram, miért nem 8-t ír?"


Hibas ram modul, vagy a maradek az integralt vidkarinak van kiosztva.

2014. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na akkor leírom a teljes gépet. Win 8.1 64 bit, Intel Hd 4600, nVidia Gtx 860m 4Gb, i5-4210H, 8Gb ram, 1Tb Hdd. De egyik érdekes része még mindig az, hogy a nap folyamán nem akadozott, most viszont igen és a kettő között nem használtam a gépet.
2014. okt. 16. 20:36
 7/7 A kérdező kommentje:
A biosban mit kellene megnézni?
2014. okt. 16. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!