Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez az alaplap és processzor...

Csabi400 kérdése:

Ez az alaplap és processzor jó párosítás szerintetek? Leginkább játékra használnám.

Figyelt kérdés

Egy új gépet szeretnék építeni, és gondoltam ezzel kezdem a vásárlást.

[link]

[link]



2014. nov. 18. 00:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Én inkább intel alapokra építenék és az alaplap árából úgy 5-10 ezer forintot átcsoportosítanék a processzorhoz.

Tehát mondjuk számomra ez egy szimpatikusabb felálás:

[link]

[link]

2014. nov. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bár az FX sem rossz processzor, de játékokban rosszabbul teljesít mint egy átlag i5, viszont mondjuk videorenderelésben meg hasonlókban jobb. És mivel azt mondtad játszani szeretnél a gépen, ezért ajánlottam az intelt.
2014. nov. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp játékra akarsz FX-et (inkább ne) akkor az OEM verziót vedd. Húzásra (egyetlen igazi feature) a gyári hűtés felejtős.
2014. nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem. És esetleg erre egy komplett összeállítást is tudnál mondani? (mármint az Intel-es verzióra.) A keret 200000, ebbe mindennek bele kell férni.

Kiegészítők (monitor,egér,stb.) nem kell.

Esetleg ha ez a gépház beleférne az árba, annak örülnék.

[link]

2014. nov. 19. 12:59
 5/8 anonim ***** válasza:

CPU: Intel Core i5-4670K

Hűtés: Cooler Master Hyper 212 EVO

Alaplap: ASRock Z87 Extreme3 ATX

HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5

VGA: Radeon R9 290 2GB Video Card

RAM: 1x8GB Kingston HyperX 1600mHz

Ház: amit te szeretnél

PSU: XFX 550W 80+ Bronze Ez szerintem elég lesz.

A keretbe belefér még SDD meg pár apróság amit szeretnél.

2014. nov. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ez a konfig már elvinné full grafikán a mai játékokat, vagy ahhoz többet kellene rákölteni?
2014. nov. 19. 19:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem HIGH-on vinne mindent, persze attól függ mennyire vagy bátor. CPU-t húzhatót raktam be és egy jó hűtést. R9 280 most baromi jó ár/érték arányban van mert a 285 lenyomta az árát de ettől még erős kártya. Konkrét márkát nem tudok neked megnevezni de 2GB felettit vegyél, akár használtan is (te is befogod tudni szerelni).


Memóriából is belefér még 1x8GB dual-ban de most elég 8GB is. Akár 1866MHz-eset is vehetsz bele ha szeretnél de különbség játékoknál nem lesz. Vagy ezt is felhúzhatod 1866-ra (ez is húzott DDR3 1333MHz-n stabil).


De ha van valami konkrét amit szeretnél bele a táp még bírni fogja.

2014. nov. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerk.: Nem, pl.: CrossFire-t nem fog bírni.
2014. nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!