Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy ATI FirePro W9100...

Ha egy ATI FirePro W9100 grafikus tervezői vga is Hawaii gpu-ra épül akár csak egy 290x, akkor miért kerülhet akár 1millió forintba is?

Figyelt kérdés

[link]


A gyártása drágább vagy a különleges szoftver ami alkalmassá teszi ilyen feladatok végrehajtására?

Nem lehetséges egy mezei 290x-nek teljesen átírni a bios-át meg minden rajta található szoftvert hogy azt tudja mint az 1 milliós tervezői kártya csak mondjuk kevesebb vrammal?


2014. dec. 8. 00:14
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Dupla pontoságú számítás miatt töbek közt

Mellesleg 16GB vram rátervezése, szerelése és ára se olcsó anyira még

2014. dec. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.


Ezek professzionális kártyák, így elvárható hogy a lehető legjobb minőségű alkatrészekből tegyék össze. A tervezéstől a gyártásig lényegesen több tesztelés, hibaellenőrzésen esnek át. A szoftverkörnyezet is jóval kiforrottabb, bővebb, és jobban letesztelt mint a "home" VGA-k esetében. És végezetül az online support is jóval komolyabb, itt nem kell hónapokat várni ha szoftveres probléma van, azt gyakorlatilag azonnal kivizsgálják és akár egyedire szabott driver módosítást is adnak ha szükséges. Ha erre szükség lenne, de ezeknél a kártyáknál nagyon alacsony a meghibásodási ráta.

2014. dec. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, tehát ezek gyakorlatilag ugyanazon gpu-k köré épülnek csak annyi a különbség hogy ebbe csak a csúcsszuperül sikerült chipeket rakják bele és egyedi a support.


Ha ez így van akkor nem lehet csinálni bios átírással és más driverekkel egy normál kártyából különleges felhasználási területű tervezői vga-t?

Lehet hogy a ram miatt vagy bármi más harveres minőségbeli eltérés miatt még ha csak a felét tudná is ténylegesen még akkor is jobban megérné hisz egy egymillóhatszázezer forintos vga-nak a felét ha tudja tervezésben akkor az egy 800 ezres kártya és akkor azt a 800 ezeres kártyát megvenném 100-200 ezerért normál vga-ként majd átprogramozom és volila...még akkor is jobban megérné ha veszek 2db normál vgat mondjuk 300 ért és mind2-t átprogramozom és akkor sokkal közelebb lesz a tudása dualban használva az egymillióhatszázezreshez és 300 ért vettem...

Nyilván én nem értek hozzá de am ezt meg lehet csinálni?

2014. dec. 12. 14:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia.


Elvileg nem lehetetlen a dolog, csak nem publikus, így nehéz megbízható oldalt találni a kivitelezésre. Én ezt találtam, igaz itt geforce kártyával oldották meg a dolgot:

[link]

2014. dec. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!