Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik led monitort válasszam?

Melyik led monitort válasszam?

Figyelt kérdés

Monitort akarok venni részletre, vagy monitor tv-t . A monitor ez lenne :

[link]

a monitor tv pedig ez:

[link]

A monitor ips paneles a tv nem ips és a válaszideje több míg a monitor 5ms a monitor tv 9,5ms .

A monitor tv mellett voksolnék ,mert nagyobb, nem full hd ,de az nem számít . játékra használnám sima single , nem multizok csak a 9,5 ms válaszidő aggasztó egy kicsit . Befolyásolná pl . az fps-t ?

vagy ez inkább a multinál lenne észrevehetőbb.A válaszokat előre is köszi !!


2014. dec. 11. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvileg az IPS-t, pont, hogy a lassabb válaszideje miatt nem ajánlják annyira játékra. Manapság a legtöbb monitor ilyen VA és származékai panelt használ, ami az IPS és a sima TFT között van, a színhűsége jobb a TFT-nél, de rosszabb az IPS-nél, viszont a válaszideje rosszabb a TFT-nél, de jobb az IPS-nél.


Szerintem monitorként a felbontásnak nagy jelentősége van. De végső soron neked kell tudnod, hogy mire kell és mit akarsz.


Azt még azért szerintem érdemes megfontolnod, hogy sokszor az oldalak mindenféle hülyeséget írnak jellemzőnek össze-vissza, egyáltalán nem biztos, hogy az a monitor tényleg IPS vagy tényleg annyi a válaszidő, amennyit írnak. Én viszont nemigen vennék úgy monitort, hogy előtte ne nézzem meg a saját szememmel, hogy milyen. Tükrös vagy matt-e, betekintési szög milyen, élessége milyen, stb.

2014. dec. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ ! Nem tudok dönteni , épp ezért is írtam ki a kérdést , mert nem akarok beleszaladni esetleg egy rossz vásárlásba. Előtte én is megnézem majd működés közben mind kettőt ha lehetséges , mert az erősítheti a döntésemet valamelyik irányba.
2014. dec. 12. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!