Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dell Optiplex 740 Desktop...

Dell Optiplex 740 Desktop típusú számítógépbe milyen táp mehet?

Figyelt kérdés

Vettem egy low profile VGA-t, ami 400W-os tápot kér, viszont ebben csak egy 280-as van, szóval ha beletenném valószínű, hogy leégne, vagy jobbik esetben nem indulna el a gép.


Sajnos csak azután vettem észre, hogy kevés a táp a VGA-hoz miután már megrendeltem, tehát tápot is kell cserélnem.


Van egyáltalán olyan "mini" táp, ami legalább 400W-os? Vagy vehetek új házat, és alaplapot is? :D



2014. dec. 22. 00:43
 1/10 A kérdező kommentje:
A VGA: [link]
2014. dec. 22. 00:48
 2/10 ThodEE GoD ***** válasza:

Itt a képek szerint [link]

normál méretű táp van benne, milyen VGA az amihez 400as táp kell? 290x el rendelkezem és 200W körül van a fogyasztása, inkább írd le milyen részekből áll a géped és egy táp típust, könnyebben tudunk értelmes választ adni ;)

2014. dec. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A gép nem az enyém, a VGA-t ajándékba vettem, a gép pedig nem a Tower sajnos, hanem a Desktop, amibe nem fér be normál táp.


A Dell Optiplex Mini Tower -> normál asztali gép (ebbe megy a normál táp). A Desktop pedig irodai kivitelezésű, kb fele akkora széles.


Itt egy illusztráció: [link]


A VGA leírásában az van (abban amit linkeltem), hogy minimum 400W-os táp kell neki, mondjuk az enyém 256bites, és 500+W-os tápom van hozzá, szóval ezen annyira nem lepődök meg.


Az Optiplex leírása: [link]


Ez pedig a ház:

[link]

2014. dec. 22. 02:19
 4/10 A kérdező kommentje:

Műszaki adatok:

[link]

2014. dec. 22. 02:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a kártya ha jól tudom 30 Wattot fogyaszt, simán be lehet tenni ahhoz a táphoz. Nem értem, szerinted mi égne le?

Egyébként ezekben a gépekben megbízható jó tápok vannak gyárilag. Ha mégsem bírná a táp (amit kétlek), át kell építeni az egészet egy nagyobb atx házba, abba már belefér nagyobb táp is.Nekem GX280-as Dell gépben gyári 180 wattos táphoz volt betéve egy HD5450, aminek szintén 400w a gyári ajánlása, mégis hiba nélkül működött.

2014. dec. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Az én 755-ösömbe pl egy hd 6570vvan. És még ezt is elbírja a táp. Ez is desktop.
2014. dec. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, megnyugodtam, mondjuk nem értem akkor miért ajánlanak hozzá 400W-os tápot. Amúgy keresgéltem neten, hogy mi történik, ha gyenge a táp a VGA-hoz, és ott olvastam, hogy akár le is éghet, mert a VGA túl nagy teljesítményt vár a PSU-tól ezért túlterheli és leég, ha nincs megfelelő biztonsággal ellátva.
2014. dec. 22. 13:33
 8/10 A kérdező kommentje:

Itt egy link a VGA fogyasztásához(R7 240):

[link]


Eszerint 122 Wattot eszik meg teljes kihasználtság alatt, határeset ha a processzor és minden más komponenst számításba veszünk, de bízok a Dell-ben és remélem nem lesz gond, ha kipróbálom.

2014. dec. 22. 15:41
 9/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Csak 65 wattot fogyaszt!
2014. dec. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
#8 nem kel számitásba vened mást (cpu stb) mert az a TELJES konfig fogyasztása (cpu stb vel együt a vga) ha nem birja az nem kevés W miat lesz
2014. dec. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!