Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet az oka, hogy nem...

Mi lehet az oka, hogy nem működik a gépemben az egyik RAM?

Figyelt kérdés

Eredetileg egy 2 gigás 1333 MHz-es DDR3 ram volt a gépemben. Az alaplapban 4 slot van, elvileg 16 gigáig kezeli a ramot. Vettem egy azonos márkájú, paraméterű, csak 4 gigás ramot, amivel viszont nem működik a gép. Ha csak a 4 gigás van bent, akkor el sem indul, ha mind a kettő, akkor vagy igen, vagy nem, de ha igen, egy idő után akkor is elszáll. Memtestet ha csinálok a kettővel együtt, akkor az is hibát jelez.

Első ötletem az volt, hogy hibás a ram, de kicserélték nekem, és ugyanez a hiba az újjal is. Be is vizsgáltattam egy másik helyen, azt hozták ki, hogy hibátlan.


Mi lehet a gond? Alaplap hiba? Beállítási hiba?


Köszönöm azoknak akik végigolvasták, és válaszolnak!



2015. jan. 15. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jó a 4GB-os modul, meg ddr3-as és single-be sem indul ha csak az van bent akkor gáz lehet a foglalattal vagy az áramkörökkel. Valószínű hogy egy másik lappal működne! És vannak már 15 ezer ft-ért 16gb-ig bővíthető nagy jó kis lapok amik 1600mhz-ig támogatnak! :)
2015. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen processzorod van? Ha szabad
2015. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A processzor core i3 2.93 GHz, lga 1156-os foglalat.
2015. jan. 16. 13:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Oké, akkor azzal nincs gond.
2015. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És tudsz arra bármi indokot mondani, hogy a másik modul akkor miért működik?
2015. jan. 16. 17:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak arra tudok gondolni hogy esetleg a 4GB-os memória 1600Mhz-es, amit a lapod nem kezel és nem is rakja vissza 1333-re. Vidd be rammal együtt az üzletbe átnézik. Vagy ismerősöddel cseréld ki a ramot, vagy rakja bele ő a gépébe vagy, tedd át az ő memóriáját a gépedbe.
2015. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!