Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok, i5 összesen...

Mit gondoltok, i5 összesen 6k-val drágább mint a 6 magos fx?

Figyelt kérdés

Üdv.


Számolgattam :

FX6300 = 31k

Asrock 970 Pro3 R2.0 20k ( ez a lap alá nem adnék ,fx esetében 8 magosnál még ezzel sem venném)

Norm. hűtő 9k

Ez kb 60k-t tesz ki.


I5 4460 50k

Fapados B85 lap = 15k

Hűtő ami elég hozzá : 0 ft,jár.

Ez 65k

Ergo összesen 5k-val drágább az i5,még is sokan olyan alapon,hogy "nem kell hűtő" fx-et vesznek,majd kezdetben elég a gyári,de folyamatosan rádöbbennek,hogy hoppá,és jön a hűtő ~ 9k-ért.


2015. jan. 27. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát felhasználási célt azért nem ártana megnevezni, valamint érdeklődnék, hogy VGA lesz-e?

Amúgy azt az 5K töbletet nagyon is megéri, haveromnak egy X3 460 (4 magosítva) van a gépébe, nekem csak egy 3470s, és alapórajelen elveri az enyém az övét.

2015. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem i5-4460 procim van, gyári hűtővel egy Asus b85m-g alaplapban. Tökéletesen működik, sokkal jobban megéri, mint az fx.
2015. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

de minek számolgatsz 2015-ben egy 2012-es procival?


-azért mert az FX6 meg FX8 már 3 éves konstrukciók? És azóta sincsen újabb csak az FX 9 ami tök ugyanaz? Ne vess össze egy 3 éves és egy egy éves procit egymással :)

-azért mert az új platformra: FM2+ -ra nem gyártanak még 6 meg 8 magos procikat? Biztos az AMD is rájött, hogy nem kell az otthoni felhasználónak 4 magnál több ? :)

Ki tudja, lehet annyira erőltetik az APU vonalat, hogy a proci méreteibe már nem fért bele 8 mag meg egy vga? :))


Szerintem csak itt nálunk Magyarországon van pár eltévedett ember aki a magszám miatt vesz procit otthonra és játékra, nem néz utána, hogy már mennyi idős és már rég elfeledkeztek róla...,hogy van újabb platform, de ott meg nincs 8 mag...:)) a fene érti ezt a felfogást...:))

2015. jan. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!