Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki kifejtené nekem bővebbe...

Valaki kifejtené nekem bővebben, lehetőleg olyan aki ért hozzá?

Figyelt kérdés
Biztos páran tapasztaltátok már, hogy feltesztek egy viszonylag érdekes kérdést, és valaki a semmiből válaszol valamit, vagy is oda "böfög". Az előző kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kérdés.. A válaszaiból nem derült ki semmi, viszont az én válaszaimra már, és ezzel tekintetben a kérdésemre sem válaszolt már sem ő sem senki. Jó lehet épp nem "nézi" gyakorikérdéseket oké.. de nem ez az első alkalom, és pl: ha privát üzenetet küldök akkor mégis sok esetben érkezik válasz..(valami) Ha kérdezek valamit akkor aki valóban tud , az segítsen legyen olyan kedves! Még egyszer: A valós téma: A gépemben van 8gb ddr3 memória, egy asus r7 250x 1gb gddr5, és egy intel pentium g3240 dual core két szál meg hd grapics...stb. No ma telepítettem újra a rendszert, előfordulhat hogy a gépem amivel játszok meg a vga-ban csatlakoztattam a monitort stb az processzor integrált hd grapics-ját használja mint ezek ellenére is? Akkor minek van benne a vga? mert mint az előző kérdésemet olvassátok ott nagyon megkutyulták a dolgokat, vagy egyszerre használja a rendszer/gép a kettőt?:D help aki tud segíteni!
2015. jan. 31. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

megnéztem, elolvastam az előző kérdésedet is de...

én nem láttam böfögést


de nézzük a gondod:

-Van 8GB-RAM-od

A Windows lát belőle 7,95-öt

tehát a processzorba integrált videokártya számára a BIOS-ban be van állítva 0.05Gb RAM.

Te nem használod az integrált videovezérlőt. Attól még a BIOS-ban vedd le a címzett mennyiséget a minimumra (valószínüleg 0-ra nem lehet)


-Ha a dedikált videokártyádra (r7 250) van kötve a monitor , és azon van kép is akkor biztos hogy nem használja a Windows az integráltat. Csak a BIOS vesz le annyit amennyi be van ott állítva.


-"Szabad Fizikai memória: 5,74 de valamikor meg 6,75 ennek nem nyolcnak kéne lennie?"

gondolkodj el azon ami ki van írva: SZABAD fizikai memória.

mit jelenthet? Azt , hogy van FOGLALT fizikai memória is.

kapiskálod már?

A szabad memória és a foglalt memória mindig változó.

"ennek nem nyolcnak kéne lennie"

Tedd fel a kérdést :vajon mennyi memóriát foglalhat egyidőben a Windows futása? Mennyit egy böngésző? Mennyit a további programok amit megnyitottál? Minnél többet nyitsz meg és használsz, annál kevesebb a SZABAD és annál több a FOGLALT. Ha egyesével szépen bezárod a programokat nőn fog a SZABAD és csökkenni a FOGLALT rész :)

A Windows-t is megpróbálhatod "bezárni" talán akkor meglesz a 8 SZABADnak :))

2015. jan. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na ez válasz!!! Komolyan erről van szó, nagyon szépen köszönöm!!!
2015. jan. 31. 15:14
 3/3 A kérdező kommentje:
az uTSÓ mondat XD :)
2015. jan. 31. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!